A Polkowice ellen jubilált a Sopron

A Sopron hazai pályán 17 ponttal verte szerdán a lengyel Polkowicét a női kosárlabda Euroliga kilencedik fordulójában, ezzel megszerezte fennállásának századik győzelmét a sorozat alapszakaszában.

A magyar bajnok 5/3-as győzelmi mutatóval, míg a sereghajtó Polkowice 2/6-tal várta az év utolsó mérkőzését. A Sopron jubileumra készült, ugyanis 1999-es bemutatkozása óta 99 meccset nyert az Euroliga alapszakaszában. A hazaiak önbizalmát fokozhatta, hogy legutóbb 75-73-ra nyertek a török Galatasaray vendégeként, az volt a harmadik idegenbeli sikerük, amire a 2003/2004-es szezon óta nem volt példa.

A két csapat ötször találkozott előzőleg egymással, s négyszer a magyarok diadalmaskodtak. A hatodik csatát az ellenfél kezdte jobban, de a tíz ponttal megnyert második negyedet követően 39-33 volt az állás. Fordulás után Roberto Iniguez együttese 13 pontra növelte előnyét, főként a szerb Aleksandra Crvendakicnak köszönhetően. Az utolsó negyedben a magyar együttes magabiztosan tartotta a különbséget, a mezőny legeredményesebb játékosa a házigazdákat erősítő Yvonne Turner lett 16 ponttal.

A soproniak január 4-én a címvédő orosz Kurszkhoz látogatnak.