Az aranyért játszhat a női vízilabda-válogatott az Universiaden

A magyar női vízilabda-válogatott az elődöntőben 11-7-re legyőzte Oroszországot a Tajvanon zajló Universiadén, így készülhet a keddi fináléra.

A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint Bíró Attila együttese az első negyedben 4-0-val „sokkolta” ellenfelét, majd 6-0-ra ellépett. A folytatás kiegyenlített játékot hozott, de a tetemes előny bőven kitartott a meccs végéig. A magyar csapatból Gurisatti Gréta és Szilágyi Dorottya is háromszor volt eredményes. A magyarok ellenfele a döntőben az Egyesült Államok lesz.

A férfi vízilabdázók tizenhét góllal nyertek Nagy-Britannia ellen, a magyarok legjobbja Gyárfás Tamás volt hat találattal. Märcz Tamás csapata szerdán az 5. helyért Japánnal mérkőzik.

A férfi kosárlabdázók az alsóházi rájátszás első mérkőzésén hosszabbítást követően tíz ponttal legyőzték Hongkongot, így hétfőn a 17-20. helyért lépnek pályára Románia ellen.

Eredmények:

női vízilabda, elődöntő:
Magyarország-Oroszország 11-7 (4-0, 3-3, 3-3, 1-1)
magyar gólszerzők: Szilágyi D. és Gurisatti 3-3, Garda 2, Leimeter, Máté, Parkes

férfi vízilabda, az 5-8. helyért:
Magyarország – Nagy-Britannia 19-2 (7-0, 5-1, 3-1, 4-0)
magyar gólszerzők: Gyárfás 6, Lőrincz 3, Angyal, Kovács G., Pohl és Sedlmayer 2-2, Bundschuh, Német

férfi kosárlabda, a 17-24. helyért:
Magyarország-Hongkong 100-90 (26-17, 20-18, 21-27, 19-24, 14-4) – hosszabbítás után
a magyarok legjobb pontszerzői: Vágvölgyi 20, Bognár és Wirth 19-19, Polyák 18