„Azt éreztem, hogy ezt a meccset meg fogjuk nyerni, történjen bármi” – Babos Tímea és Fucsovics Márton értékelése

A Babos-Fucsovics vegyes páros bejutott a második fordulóba az Australian Open-en.

Babos Tímea és Fucsovics Márton döntő rövidítés után jutott tovább a Melbourne-ben zajló ausztrál nyílt teniszbajnokság vegyes páros versenyének második fordulójába. Timi hosszú, és sikeres napon van túl, hiszen női párosban és vegyes párosban is győzött. Íme, Timi értékelése a találkozók után:

Nehéz és hosszú napon vagyok túl. De a lényeg a két győzelem! Örülök ennek, hiszen meg kellett küzdeni a meccsekért. Az értékelést a női párossal kezdeném: nehéz volt az első játszma, az ellenfél furcsa teniszt játszott, ehhez hozzá kellett szoknunk. Enerváltabbak és túlságosan idegesek is voltunk. A második szettől aztán nagyon jól játszottunk. Boldog vagyok, fontos győzelem volt! Mentálisan is sokat jelent, hogy így tudtunk visszajönni. A vegyesről pedig bátran mondhatom, hogy magas színvonalú játék volt. Nyilván boldog vagyok, hogy Fucsóval játszhattam. Azt mondta, hogy az elején picit izgult, de a jó kedvem átlendítette ezen. Szerintem egy nagyon jó párost győztünk le, jó játékkal. Vasárnap nem lépek pályára, de edzünk majd együtt Marcival, szóval ezt is várom!” – nyilatkozta Babos Tímea a saját honlapján.

Fucsovics Márton túl van élete első vegyes páros mérkőzésén. Az elején izgult, de utána nyugodt volt és érezte, hogy meg lesz a mérkőzés. Íme a magyar teniszező nyilatlozta a találkozó után:

„Sziasztok!
SIKERÜLT! NYERTÜNK TIMIVEL A VEGYES PÁROSBAN! NAGYON JÓ MECCSEN.
Átestem a tűzkeresztségen, elveszítettem a vegyes páros-szüzességemet. Izgultam az elején, azt hittem, hogy ez egy kicsit komolyabb páros lesz, de Timi már az első pont után röhögcsélt picit, láttam rajta, hogy élvezi a játékot ettől én is egy kicsit feloldódtam, lazábban vettem a labdákat, többször be mertem lépni, jól röptéztem, tehát Timi ellazított kicsit, amire szükségem volt.
Attól kezdve, hogy megnyertük az első szettet, azt éreztem, hogy ezt a meccset meg fogjuk nyerni, történjen bármi, nem számított, hogy a másodikban kétszer is megbrékeltek, teljesen nyugodt voltam végig, éreztem, hogy meglesz.
fantasztikus volt a közönség, tele volt a lelátó és rengeteg magyar szurkolt nekünk, ezúton is köszönöm.
Ilyen labdamenetek voltak!” – nyilatkozta közösségi oldalán Fucsovics Márton

Timi és Marci következő ellenfele a második kiemelt Nicole Melichar és Bruno Soares (amerikai, brazil) vagy Irina-Camelia Begu és Horia Tecău (román) lesz.

Eredmény:

vegyes páros, 1. forduló (a 16 közé jutásért)
Babos Tímea, Fucsovics Márton – Csang Su-aj, John Peers (kínai, ausztrál) 6:3, 4:6, 10-7 – döntő rövidítés