Babos Timiék győzelemmel kezdtek Melbourne-ben

A magyar-francia duó 3:5-ről nyerte az első játszmát.

A magyar teniszező hivatalos honlapjának beszámolója szerint A szlovén-román kettős alaposan meglepte ellenfelét a 45 perces első játszma elején: Timi, majd Mladenovic adogatását is elnyerte 15-re, igaz közben a sajátját is elveszítette. Ezután Jakupović és Olaru 5:3-ig megőrizte előnyét, ekkor jött a fordulat, amely döntőnek bizonyult.

Timi és Kiki 15-re hozta adogatását, majd brékelt 30-ra. A 2. helyen kiemelt kettős nem állt meg, saját, majd az ellenfél szerváját is nyerte 15-re. Így befejeződött a nyitó felvonás.

A második szett elején Jakupović és Olaru három bréklabdáról egyenlített 1:1-re, majd Timi és Kiki 2:1 után 15-re vette el ellenfele adogatását. Ekkor jött a kulcsfontosságú gém, amely végleg döntést hozott. A szlovén-román páros 40-0-ra is vezetett fogadóként, de az ellenfél fordított.

4:1 után már mindkét kettős nyerte szerváját, az utolsó gémet Timi és Kristina Mladenovic 0-30-ról fordította meg. A mérkőzés 1 óra 33 percig tartott Melbourne-ben.

A magyar-francia kettős ellenfele a 2. fordulóban Ashleigh Barty és Julia Görges lesz.

Az 1996. április 24.-én született, egyesben világelső ausztrál játékos 17. helyen áll párosban a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 5. (2018. május 21.) volt. Barty eddig 10 WTA Tour- és 9 ITF-versenyt nyert ebben a műfajban. A 2013-as szezonban az Australian Openen, Wimbledonban és a US Openen, míg 2017-ben a Roland Garroson volt döntős Casey Dellacqua oldalán. A 2018-as US Openen már veretlen maradt az amerikai CoCo Vandeweghe oldalán, a döntőben Timi és Kiki Mladenovic volt az ellenfél.

Az 1988. november 2.-án született Görges 129. párosban a világranglistán, karrierje legjobbjaként 12. (2016. augusztus 22.) volt. A német játékos eddig 5 WTA Tour- és 6 ITF-versenyt nyert.

Stollár Fannyék a nyolcadik kiemelt Kveta Peschke, Demi Schuurs cseh, holland pár ellen léptek pályára, amelynek 68 perc után kénytelenek voltak gratulálni – írta pénteken az MTI. Az esélyesebb rivális az első játszma első játékában brékelt, ezt az előnyt pedig a végéig megtartotta, a másodikban pedig már egyértelmű fölényben teniszezett és biztosan nyert.

Egyéniben nincsen már magyar érdekeltje a melbourne-i női versenynek, miután az egyetlen induló, Babos a csütörtöki első meccsén kikapott.

Australian Open 2020 (Grand Slam.verseny, 71 000 000 dollár, kemény pálya), női páros, 1. forduló:

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Dalila Jakupovic, Raluca Olaru (szlovén, román) 7:5, 6:3
Stollár Fanny, Dajana Jasztremszka (magyar, ukrán)-Kveta Peschke, Demi Schuurs (cseh, holland, 8.) 4:6, 2:6