Bacskai Bence nyerte az idénynyitót

120 nevezővel indult a szezon. A HUN Footgolf Trophy Tour, azaz az országos magyar bajnokság kilencedik szezonja Kisorosziban, a Magyar Golf Club Albert pályáján startolt, ahol Bacskai Bence volt a legjobb, a második helyen pedig hármas holtverseny alakult ki.

Igazi tavaszias időjárás fogadta a játékosokat Kisorosziban a bajnoki nyitányon – számolt be hétfőn a Magyar Footgolf Szövetség. Az Albert pálya két új szakasszal és tíznél több új elrúgó pozícióval fogadta a kétmillió forint összdíjazású, tizenkét fordulós magyar bajnokság első játéknapjának 120 résztvevőjét. A bajnokság több új kategóriával bővült, ahol a magasabb életkorúakat és a kevesebb tapasztalattal bírókat is külön díjazza a szövetség, ráadásul a flightjaikat megnyerők (vagy ott másodikok) külön rendszerben gyűjthetik a pontokat az év végi elszámoláshoz.

A juniorok külön említést érdemelnek, Sipőcz Artúr a kijelölt rúgásszámnál (par 72) jobban teljesített, a második Németh Áron pedig csak eggyel maradt el a 72-től! A hölgyeknél a címvédő Dreilinger Andrea magabiztos győzelemmel rajtolt, míg a második hely csak szétlövés után dőlt el.

Az idén bevezetett, új kategóriában, a 45 év feletti hölgyek versengésében Bölcsföldi Ágnes volt a legjobb.

Tizenöten is par alatt zárták a versenyt, -6-os eredményével Bacskai Bence bizonyult a legjobbnak. A második helyen hármas holtverseny alakult ki Mayer Zoltán, Renczés Gábor és Molnár Arnold között. a szétrúgást Mayer Zoltán nyerte, megkaparintva a második helyet, Renczés Gábor lett a harmadik. A szenioroknál így Renczés nyert Molnár és a két rúgással mögöttük végző Papp Péter előtt.

Az új, 55 fölöttiek kategóriáját Tóth György nyerte. Elrajtolt továbbá az újoncok és a sportággal ismerkedők kategóriája, az opent Erős Gergely nyerte.