Bácskay Csege ezüstérmet szerzett a dohai Világkupán

Az ugráson tavaly Világkupa-szériagyőztes Bácskay Csenge remek teljesítményt nyújtott kedvenc szerén, és 13.150 ponttal másodikként zárt az ugrás döntőjében a tornászok dohai Világkupáján, ahol Böczögő Dorina hatodik lett, Schermann Bianka felemáskorláton szintén hatodikként zárt a fináléban.

A dohai Vk a szerenkénti döntők első napjával folytatódott, ahol három magyar tornászért szoríthattunk. Bácskay Csenge és Böczögő Dorina ugráson, míg Schermann Bianka felemáskorláton volt érdekelt – számolt be a magyar szövetség pénteken

Ugráson a Postás SE kiválósága remekelt, több, mint egy tizedet javított selejtezőbeli teljesítményéhez képest, és 13.150 pontot kapott, ami a második pozíció megszerzéséhez volt elegendő. Az MTK-Budapest kétszeres olimpikonja, Böczögő Dorina ugyanezen a szeren 12.600 ponttal hatodik lett.

A nap másik női fináléjában is volt magyar tornász, Schermann Bianka személyében, aki felemáskorláton 10.633 ponttal szintén a hatodik helyen fejezte be a viadalt.

A szerenkénti döntők második napján is szerekhez lépnek a magyarok, hiszen Bácskay Csenge és Peresztegi Nóra gerendán, Böczögő Dorina és Schermann Bianka talajon kvalifikált a legjobbak közé. (a részletes redménysor IDE KATTINTVA érhető el)

Bácskay Csenge:

Úgy érzem, hogy a selejtezőhöz képest javítottam, főleg a második ugrást. Idén már sokkal nagyobb volt a mezőny, mint tavaly, és nagyon örülök, hogy így is helyt álltam! Nagyon jó érzés volt az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Csuszovityina mögött a dobogóra állni.

Draskóczy Imre, szövetségi kapitány:

Először is nagyon örülök annak, hogy eddig szinte rontás nélkül szerepelt mind a három versenyző, remélem, ez így is marad. Biankának azért ilyen alacsony a pontszáma korláton, mert megtanult egy új elemet, ezt alárendeltük az egész gyakorlatnak, ezek után fogjuk a végleges gyakorlatot összerakni. Ami fontos, ahogy elnökünk, dr. Magyar Zoltán is mondja, csak versenyen lehet megtanulni versenyezni, és ez most is így volt. Csenge stabilan hozta a formáját, kiegyensúlyozottan versenyzett, mind a döntőben, mind a selejtezőben, a többi riválisa messze nem volt ilyen stabil, végül az olimpiai bajnok bejött elé. Úgy gondolom, hogyha az új ugrása meglesz az Eb-re, akkor nagyon sikeres lehet. A női válogatott minden tagja külön köszönetet szeretne mondani Szűcs Attilának, aki az utolsó hazai edzésen zavartalan körülményeket biztosított a felkészüléshez, a dohai sikerekhez ez is hozzájárult.

Részletes program, Világkupa, Doha, helyi idő szerint

Március 5. 16:00-19:30, szerenkénti döntők 2. nap (férfiak – ugrás, korlát, nyújtó; nők – gerenda, talaj)

Fotó: MATSZ