Baji Balázs magabiztosan győzött 60 m gáton

Baji Balázs magabiztosan nyert 60 méteres gátfutásban a fedettpályás atlétikai országos bajnokság második napján, vasárnap – a hazai szövetség honlapjának eredményközlése szerint.

A BOK Sportcsarnokban megrendezett viadalon a 110 gáton tavaly világbajnoki bronzérmes, 2016-ban Eb-ezüstérmes futó győztes idejével (7.60 másodperc) beállította szezoncsúcsát, amit csütörtökön a Nemzetközi Atlétikai Szövetség fedettpályás sorozatának lengyelországi versenyén ért el. Torúnban az a második helyhez volt elég számára.

A fedettpályás országos bajnokság az utolsó lehetőség volt a világbajnoki szintteljesítéshez, de ezt az ob-n senkinek nem sikerült teljesíteni. Így Márton Anita vb-ezüstérmes súlylökő, valamint Baji (60 m gát) mellett csupán két gátas, Kerekes Gréta és Kozák Luca rendelkezik vb-szinttel, a többpróbázó Krizsán Xénia pedig meghívás alapján indulhat Birminghamben.

A vasárnapi győztesek:

férfiak:
200 m: Máté Tamás (Bp. Honvéd SE) 21.53 mp
800 m: Vindics Balázs (UTE) 1:53.66 p
3000 m Kovács Benjámin Ádám (Bp. Honvéd SE) 8:10.20 p
4×400 m: Haladás VSE (Galambos Martin, Sárközi Dominik, Ecker Tamás, Boda Boldizsár) 3:22.09 p
60 m gát: Baji Balázs (Bp. Honvéd SE) 7.60 mp
távolugrás: Galambos Tibor (FTC) 7,50 m
rúdugrás: Simonváros Csanád (GEAC) 5,10 m

nők:
200 m: Nádházy Evelin (GEAC) 24.44 mp
800 m: Kószás Kriszta (TSC-Geotech) 2:07.94 p
4×400 m: GEAC (Répási Petra, Csernyánszky Sára, Zsíros Zsanett, Nádházy Evelin) 3:52.33 p
60 m gát: Kerekes Gréta (DSC-SI) 8.07 mp
3000 m: Gyürkés Viktória (Ikarus BSE) 9:20.87 p
3000 m gyaloglás: Kovács Barbara (Békéscsabai AC) 13:59.44 p
hármasugrás: Hoffer Krisztina (TSC-Geotech) 13,09 m
magasugrás: Renner Luca (GEAC) 1,77 m