Barka Emese meggyőző produkcióval elődöntős

Az 57 kilogrammban szereplő Barka Emese magabiztos, 11-4-es győzelmet aratott a negyeddöntőben, így bejutott az elődöntőbe, s éremért küzdhet majd a budapesti birkózó-világbajnokságon.

A kétszeres világbajnoki harmadik csepeli sportoló meggyőző teljesítménnyel jutott nyolc közé, előbb francia riválist vert pontozással, majd lengyel ellenfelet vert technikai tussal.

Az elődöntőért a dél-koreai Um Dzsi Eunnal találkozott, aki Ázsia-bajnoki bronzérmesnek mondhatja magát, ám korántsem rendelkezik olyan bőséges éremgyűjteménnyel, mint Barka.

A meccset jól kezdte Barka, ő irányított, kézben tartotta a találkozót, ám amikor másfél perc után riválisát intették, egy pillanatra figyelmetlen volt, s rászaladt egy válldobásra, amivel négypontos hátrányba került. A dél-koreai akciója elnémította a közönséget, de Barkát láthatóan feltüzelte. Szinte azonnal kivitte riválisát a szőnyegről, s 4-2-re feljött, majd még a szünet előtt az ázsiai birkózó fejeléséért újabb egy pontot kapott.

A 28 éves Európa játékok-győztes magyar a második menetre lendületben maradt, előbb szép lerántással átvette a vezetést, majd a szakasz közepén gyönyörű csípődobással 9-4-re növelte a különbséget. Um ereje fogyóban volt, ám ment előre, Barka viszont magabiztosan tartotta előnyét, sőt, egy újabb levitellel végleg eldöntötte a meccset (11-4).

Az elején volt egy pillanat, amikor nem koncentráltam eléggé, nagyon hosszan kinyúltam, de később sikerült érvényesítenem az akaratomat. Most kell egy kis idő, hogy kimenjen belőlem ez a meccs, s majd után kezdek el foglalkozni a következő ellenféllel” – nyilatkozta győzelme után a magyar birkózó, aki az esti elődöntőben a bolgárok kétszeres Európa-bajnokával, Biljana Dudovával mérkőzik.

Dénes Mercédesz (53 kg) és Köteles Alexandra (50 kg) kiesett, mivel legyőzőjük is búcsúzott.