Bartha-Kéri Bianka sikere Bergenben

Bartha-Kéri Bianka szerda este a norvégiai Bergenben állt rajthoz, ahol remek teljesítményt nyújtva megnyerte a 800 métert.

Az SVSE futónője két nappal azután, hogy egyéni csúcsát 2:01.18-ra javítva második lett Prágában, „fenn északon” 2:03.13-as idővel diadalmaskodott – számolt be Magyar Atlétikai Szövetség.

Egy picit hideg volt sajnos, nagyjából 14-15 fok lehetett hűvös széllel, így az időjárás két napja Prágában jobb volt. Nagyon örülök, hogy ennek ellenére is győzni tudtam, Manchester és Prága után ez volt a harmadik versenyem egyhuzamban. A rajt után közvetlenül a nyúl mögé helyezkedtem, 60 másodperc körüli 400 méterrel kezdtünk. Utána próbáltam megtartani az első helyet a végéig, ez sikerült is, így ezt a futást is pozitívan értékelem.

A szezon előtt úgy voltunk vele, hogy már június elején jó formában kell lenni, hiszen ki szeretnék jutni a müncheni Európa-bajnokságra. Jelenleg kijutást érő helyen állok a ranglistán, amit jó lenne még megerősíteni, vagy esetleg megfutni a szintet is. Sok versenyem lesz még, július elejéig sokszor állok rajthoz, majd az Eb-ig jön egy hosszabb edzés időszak

– mondta szerdai sikere után Bartha-Kéri Bianka, aki június 14-én címvédőként térhet vissza Kladnóba, ami az egyik kedvenc helyszíne.

Az augusztusi szabadtéri Európa-bajnokság kvalifikációs szintideje 800 méteren 2:00.40, ahol összesen 32 fő fogja a mezőnyt alkotni. A 28 éves magyar futónő a ranglistán a 18. helyen áll, így nagyon közel van ahhoz, hogy ott lehessen a müncheni kontinensviadalon.

fotó: atletika.hu