Bravúr kell a Viditől a továbbjutáshoz

A Vidinek komoly bravúrra van szüksége ahhoz, hogy csütörtökön továbbjusson csoportjából az Európa-ligában, ehhez legalább döntetlent kell elérnie a már biztos első Chelsea ellen.

A székesfehérváriak akkor kerülnek az egyenes kieséses szakaszba, ha több pontot szereznek az angol csapat ellen, mint a jelenleg második fehérorosz BATE Boriszov a görög PAOK vendégeként. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy a magyar bajnoknak nem a saját kezében van a sorsa, mivel ha a fehéroroszok győznek Szalonikiben, akkor a Vidi még úgy is kiesik, ha sikerül nyernie a százszázalékos londoni Kékekkel szemben a Groupama Arénában.

A Chelsea minden bizonnyal tartalékos összeállításban lép pályára, de ez nem jelenti azt, hogy a piros-kékeknek könnyű dolga lesz, mert sokkal erősebb a rivális kerete. A szigetországiak már két hete, az előző körben is biztos továbbjutóként léptek pályára, ennek ellenére négygólos győzelmet arattak a görög együttes felett.

A Vidi főpróbája nem sikerült jól, szombaton 2-0-ra kikapott az Újpest otthonában, ezzel szemben a Chelsea nagy rangadót nyert, 2-0-ra felülmúlta az addig veretlenül listavezető Manchester Cityt, amely így elvesztette vezető pozícióját a Premier League-ben.

Magyar csapat legutóbb 15 évvel ezelőtt, a 2003/04-es szezonban “élte meg a tavaszt” az európai kupaporondon, akkor a Debreceni VSC maradt talpon az El elődjében, az UEFA Kupában.

A második számú európai kupasorozat utolsó fordulója előtt még 11 továbbjutó hely kiadó. A kapus Gulácsi Pétert és a védő Willi Orbánt foglalkoztató Leipzignek ugyan még van esélye a továbbjutásra, de ehhez nyernie kell a vendég Rosenborg ellen, míg a Celtic nem szerezhet pontot a már csoportelső Salzburggal szemben. Kádár Tamás csapata, a Dinamo Kijev biztos továbbjutóként fogadja a cseh Jablonecet, míg Kleinheisler László együttese, az Asztana akkor kerül a legjobb 32 közé, ha legalább döntetlent játszik a francia Rennes vendégeként.

A tavasszal folytatódó kieséses szakasz sorsolását hétfőn tartják.

Európa-liga, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:

A csoport:
Ludogorec (bolgár)-Zürich (svájci) 21.00
AEK Larnaca (ciprusi)-Bayer Leverkusen (német) 21.00

Az állás:
1. (és továbbjutott) Leverkusen 10 pont
2. (és továbbjutott) Zürich 9
3. Larnaca 5
4. Ludogorec 3

B csoport:
Celtic Glasgow (skót)-Salzburg (osztrák) 21.00
Leipzig (német)-Rosenborg (norvég) 21.00

Az állás:
1. (és továbbjutott) Salzburg 15 pont
2. Celtic Glasgow 9
3. Leipzig 6
4. Rosenborg 0

C csoport:
Slavia Praha (cseh)-Zenit (orosz) 21.00
FC Köbenhavn (dán)-Girondins Bordeaux (francia) 21.00

Az állás:
1. (és továbbjutott) Zenit 11 pont
2. Slavia Praha 7
3. Köbenhavn 5
4. Bordeaux 4

D csoport:
Dinamo Zagreb (horvát)-RSC Anderlecht (belga) 21.00
Spartak Trnava (szlovák)-Fenerbahce (török) 21.00

Az állás:
1. (és továbbjutott) Dinamo Zagreb 13 pont
2. (és továbbjutott) Fenerbahce 8
3. Trnava 4
4. Anderlecht 2

E csoport:
Arsenal (angol)-Qarabag (azeri) 21.00
Sporting Lisboa (portugál)-Vorszkla (ukrán) 21.00

Az állás:
1. (és továbbjutott) Arsenal 13 pont
2. (és továbbjutott) Sporting Lisboa 10
3. Vorszkla 3 (4-10)
4. Qarabag 3 (2-12)

F csoport:
Olimpiakosz Pireusz (görög)-AC Milan (olasz) 21.00
Dudelange (luxemburgi)-Real Betis (spanyol) 21.00

Az állás:
1. (és továbbjutott) Real Betis 11 pont
2. AC Milan 10
3. Olimpiakosz 7
4. Dudelange 0

G csoport:
Rapid Wien (osztrák)-Glasgow Rangers (skót) 18.55
Villarreal (spanyol)-Szpartak Moszkva (orosz) 18.55

Az állás:
1. Villarreal 7 (10-5)
2. Rapid Wien 7 (5-9)
3. Glasgow Rangers 6
4. Szpartak Moszkva 5

H csoport:
SS Lazio (olasz)-Eintracht Frankfurt (német) 18.55
Olympique Marseille (francia)-Apollon (ciprusi) 18.55

Az állás:
1. (és továbbjutott) Eintracht Frankfurt 15 pont
2. (és továbbjutott) SS Lazio 9
3. Apollon 4
4. Olympique Marseille 1

I csoport:
Genk (belga)-Sarpsborg (norvég) 18.55
Besiktas (török)-Malmö (svéd) 18.55

Az állás:
1. Genk 8 pont
2. Besiktas 7
3. Malmö 6
4. Sarpsborg 5

J csoport:
Akhisar (török)-Standard Liege (belga) 18.55
Sevilla (spanyol)-Krasznodar (orosz) 18.55

Az állás:
1. Krasznodar 12 pont
2. Sevilla 9 (15-6)
3. Standard Liege 9 (7-9)
4. Akhisar 0

K csoport:
Dinamo Kijev (ukrán)-Jablonec (cseh) 18.55
Rennes (francia)-Asztana (kazah) 18.55

Az állás:
1. (és továbbjutott) Dinamo Kijev 11 pont
2. Asztana 8
3. Rennes 6
4. Jablonec 2

L csoport:
Vidi FC-Chelsea (angol), Groupama Aréna 18.55
PAOK (görög)-BATE Boriszov (fehérorosz) 18.55

Az állás:
1. (és továbbjutott) Chelsea 15 pont
2. BATE Boriszov 6 (6-8)
3. Vidi FC 6 (3-5)
4. PAOK 3

(MTI)