Csoda a BL-ben: Az Ajax kiejtette a címvédőt, negyeddöntős a Tottenham!

Elsőként az Ajax és a Tottenham jutott be a negyeddöntőbe a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

A címvédő Real Madrid 2-1-es előnnyel várta a visszavágót az Ajax ellen. A holland együttes alaposan bekezdett a spanyol fővárosban: Ziyech a 7., majd Neres a 18. percben volt eredményes. Mindkét találat előkészítésében a szerb Dusan Tadicot kell kiemelni. A szerencsével is hadilábon állt a Real Madrid, ugyanis kétszer is a kapufáig jutott el és még ez nem volt elég a hazaiaknak. Lucas Vázquezt és Vinícius Juniort is le kellett cserélnie sérülés miatt a szünet előtt. A negyedik percben Varane fejelt a lécre, majd az első játékrész végén – csereként állt be a wales-i labdarúgó – Bale a kapufát találta el – 0-2-vel fordultak a csapatok.

A második játékrész elején a bombaformában játszó szerb Dusan Tadic hatalmas gólt szerzett. A találat elején bekezdett a Real, akadtak lehetőségei, de mégis gólt kaptak, igaz hosszas videóbírózást követően. Egy vitatott szituációt után indult el a holland akció, ugyanis erősen kérdéses volt, hogy a támadást tulajdonképpen elindító mentés és becsúszás közben elhagyta-e a labda teljes terjedelmével a játékteret. A német Felix Brych játékvezető  hosszas tanácskozás után megadta a harmadik gólt. A csereként beálló Assensio szépített, a hajrában ismét az Ajax köszönt be. A dán Schöne látványos szabadrúgást gólt szerzett és ezzel beállította az 1-4-s végeredményt. A találkozó végén Nacho piros kapott kapott. A háromszoros spanyol címvédő Real Madrid búcsúzni kényszerült a BL-ben.

Az angol Tottenham kettős győzelemmel jutott be a negyeddöntőbe, miután a hazai 3-0 sikert követően Dortmundban is győzni tudott. Az angolok gólját, Harry Kane szerezte, Az angol vb-gólkirály ezzel klubrekordot döntött, egy Spurs-játékos sem jutott még el 24 találatig a nemzetközi kupákban.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó:

Real Madrid – Ajax Amszterdam 1-4 (0-2)
gólszerzők: Asensio (70.), illetve Ziyech (7.), Neres (18.), Tadiç (62.), Schøne (72.)
kiállítva: Nacho (93.)

továbbjutott: az Ajax 5-3-as összesítéssel.

Borussia Dortmund – Tottenham Hotspur 0-1 (0-0)
gólszerző: Kane (49.)

továbbjutott: a Tottenham 4-0-s összesítéssel.