Csodás siker: Hatvan év után újra legyőztük az angolokat!

Férfi A-válogatottunk nagyszerű teljesítményt nyújtva, támadásban és védekezésben is kiemelkedően teljesítve 1-0-ra legyőzte Angliát a Nemzetek Ligája A-divíziójában, a sorozat nyitómérkőzésén. A Puskás Arénában több mint 30 ezer gyermekszurkoló előtt rendezett találkozó egyetlen gólját Szoboszlai Dominik szerezte büntetőből.

A magyar válogatott a legutóbbi Európa-bajnokság ezüstérmese, az angol együttes ellen kezdte meg szereplését a Nemzetek Ligája A-divíziójában. A mieink egy éven belül harmadszor találkoztak az angolokkal, a budapesti vb-selejtezőn a britek 4-0-ra nyertek, a londoni visszavágón pedig 1-1-es döntetlenre végeztek a felek – írta az mlsz.hu.

Marco Rossi kilenc játékost nevezett a kezdőcsapatba a Wembley-ben döntetlenező kezdőből, Szalai Ádám és Orbán Willi akkor nem állhatott együttesünk rendelkezésére, most viszont mindketten ott voltak a több mint 30 ezer gyermekszurkoló előtt pályára lépő magyar válogatottban a Puskás Arénában.

A mérkőzés előtt a játékosoktól többször is elhangzott, hogy a Londonban látott szervezett, fegyelmezett védekezés mellett támadásban is szeretne előrelépni a magyar csapat, és a keret tagjai hangsúlyozták, hogy bátor játékot kell nyújtani a világ egyik legjobb csapata ellen.

A bátorságra nem is lehetett panasz, a 2. percben Sallai Roland jegyezte az első kapura tartó lövést, majd pár perces angol labdabirtoklási fölény után a 12. percben hajszál választott el bennünket a vezetés megszerzésétől: egy nagyszerű ellentámadás végén Nego Loic tette középre a labdát, Szoboszlai Dominik jól érkezett, Pickford kapuson sikerült is túljuttatnia a labdát, de a visszafutó Coady a gólvonal előtt menteni tudott.

Fél óra játék után Szalai Ádám a felezővonal közeléből emelt az üresen hagyott angol kapura, de a labda egy méterrel a jobb kapufa mellett hagyta el a pályát. Bár labdabirtoklásban az angolok jobbak voltak, a nagyobb helyzeteket a labdaszerzéseket követő gyors átmenetekkel többször is villámgyorsan az ellenfél kapuja elé kerülő magyar csapat dolgozta ki, így talán a mieink lehettek csalódottabbak, mikor a játékvezető gól nélküli állásnál fújta le az első félidőt.

A fordulás után az angolok hátrébb húzták meg a védővonalukat, több területet adtak a mieinknek. Az első bő tíz percben a magyar válogatott birtokolta többet a labdát, támadóink nagy kedvvel futballoztak a vendégek tizenhatosának előterében, de az angol védelem magabiztos volt, nem alakultak ki akkora helyzetek a kapu előtt, mint az első félidőben.

A 65. percben mégis megszereztük a vezetést: Nagy Zsoltot birkózta le James a tizenhatoson belül, a játékvezető habozás nélkül büntetőt ítélt. Szoboszlai Dominik nem hibázott, a jobb alsó sarokba lőtt a tizenegyesből (1-0)!

Az angolok azonnal sebességet váltottak, igyekeztek tartós nyomás alá helyezni a magyar kaput, és ez javarészt sikerült is nekik, de szervezetten, fegyelmezetten védekeztünk, nem hagytunk helyet a vendégek támadóinak. Nem mondtunk le ugyanakkor a támadásokról sem, a 81. percben egy szép akció végén a csereként beállt Kleinheisler László lövését védte bravúrral Pickford, a kipattanót Schäfer lőhette volna be, de már nem tudta jól helyezni a labdát. Az utolsó percekben a vendégek mindent megtettek az egyenlítés érdekében, de nem tudták feltörni a védelmünket, megőriztük az egygólos előnyt a lefújásig, és megnyertük mérkőzést!

A magyar válogatott hatvan év után győzte le az angolokat, akiknek egy hosszú szériájuk zárult le ezzel a meccsel, ugyanis: az előző 27 mérkőzésükön veretlenek maradtak a rendes játékidőben.

A magyar válogatott három nap múlva Olaszországba utazik, Cesenában lép pályára a tavalyi Eb-győztes ellen.

Nemzetek Ligája, A divízió, 3. csoport, 1. forduló:
Magyarország-Anglia 1-0 (0-0)
Puskás Aréna, zárt kapus (30 ezer gyerek), v.: Artur Dias (portugál)

Magyarország: Gulácsi – Lang, Orbán, Szalai A. – Nego, Nagy Á. (Styles, 83.), Schäfer, Nagy Zs. (Vécsei, 87.) – Sallai (Kleinheisler, 71.), Szoboszlai (Fiola, 83.) – Szalai Á. (Ádám, 87.)

Anglia: Pickford – Walker (Stones, 62.), Coady (Phillips, 79.), Maguire – Alexander-Arnold (James, 62.), Bellingham, Rice, Justin (Saka, a szünetben) – Bowen, Kane, Mount (Grealish, 62.)

gólszerző: Szoboszlai (66., 11-esből)
sárga lap: Schäfer (21.), Gulácsi (90.), illetve Coady (51.), Maguire (94.), James (94.)

II. félidő:

64-66. perc: A 16-osra bal oldalon betörő Nagy Zsoltot ellökte a néhány perccel korábban beállt James, a játékvezető pedig 11-est ítélt. Szoboszlai higgadtan a jobb alsó sarokba lőtt (1-0).

Fotó: mlsz.hu