Csoportgyőztesként legjobb nyolcban a címvédő Ferencváros

Harmadik mérkőzését is magabiztosan nyerve a Ferencváros férfi vízilabdacsapata csoportelsőként jutott be az Eurokupa negyeddöntőjébe.

A zöld-fehérek a Népligetben rendezett torna vasárnapi zárónapján a spanyol Matarót verték hét góllal.

Eurokupa, 2. selejtezőkör, D csoport (Budapest, Népliget):
PQS-Ferencváros Waterpolo – Mataro (spanyol) 11-4 (4-0, 3-1, 2-1, 2-2)
az FTC góldobói: Vámos 4, Manhercz, Jaksic 2-2, Nikic, Jansik, Mitrovic 1-1

A második számú európai pólós sorozatban címvédő Ferencváros hamar magához ragadta az előnyt, a Mataro csak 11 perc elteltével szerezte meg első gólját, amikor az FTC már 6-0-ra vezetett. A magyar csapat könnyed játékkal nyerte ez a meccsét is, és csoportgyőztesként várhatja ellenfelét az Eurokupa negyeddöntőjében.

pénteken játszották:
PQS-Ferencváros Waterpolo – Jadran Split (horvát) 17-3 (6-1, 3-0, 3-0, 5-2)

szombaton játszották:
Ferencváros-Primorac Kotor (montenegrói) 13-10 (6-4, 4-2, 3-1, 0-3)

korábban, C csoport (Aix-en-Provence):
PannErgy-Miskolci VLC – Sturm (orosz) 11-9 (2-1, 3-1, 3-3, 3-4)

A Miskolc végig vezetve nyert, és szerezte meg a legjobb nyolcba kerülést jelentő második helyet franciaországi négyes csoportjában.

PannErgy-Miskolci VLC – Verona (olasz) 11-11 (5-4, 3-0, 1-3, 2-4)

Pays D’Aix Natation (francia) – PannErgy-Miskolci VLC 13-13 (2-2, 1-3, 3-4, 7-4)

A kiírás értelmében a két csoportból az első kettő jutott tovább. Hozzájuk azt a négy csapatot sorsolják majd, amely alulmarad a Bajnokok Ligája főtáblájára kerülésért kiírt párharcokban. Az Eurokupa negyeddöntős mérkőzéseit november 8-án és december 9-én játsszák.

MTI Fotó: Szigetváry Zsolt