Dobogóval zárult a szezon

Október 12-én elérkezett a szezonzáró futam napja.

Már megszokott helyszínen, a Kakucs Ringen rendezték az év utolsó szlalom futamát. Ez a verseny magyar országos és Közép-európai zónafutam is volt egyben. A csípős reggelen 70 induló érkezett a depóba, hogy felkészüljön a nagy csatára. Több kategóriában még nem dőltek el a dobogós helyezések, többek között az abszolút bajnoki cím sem.

A Track Racing versenyzői, Sződy Szabolcs és fivére Zsolt szintén pontokért és helyezésért jött:

„Most ahogy gyalogosan bejárjuk a pályát, már látjuk, hogy gyors és tempós lesz. Tetszik, mert jó ki lehet majd autózni. Fontos szempont a hőmérséklet, az időjósok 20-24 fokot is mondtak mára, ez bíztató. Épített pálya lévén itt sok minden számít.” – mondták a fivérek.

Van tétje a futamnak, hiszen Zsolt még esélyes az év végi kategória harmadik helyre. Szabolcs már csak minél több pontért jött, ő „felszabadultabban” autózhat.

Versenykörök

Szabolcs 22-es rajtszámmal vágott neki az első mért körnek:”Gyors pálya, jó vonalvezetéssel. Van benne két pont, ahol megtörik a ritmusa, gyakorlatilag ez egy lassú „S” kanyar. De megtanulható.” – mondta Szabolcs, akinek körideje 02:03,323 másodperc lett.

Zsolt az 52-es rajtszámmal indult: ”Rendben volt minden, az aszfalt lassan majd melegszik, nyilván több tapadásunk lesz. Egyelőre jó köridőt érzek a most elérttel.” – hallhattuk Zsolttól. Az óra Neki 01:58,323 mp-et mért.

A második körben Szabolcs az egyik ívet kissé kiszélesítette. Ez önmagában nem baj, hiszen a füves pályaszél érintése még nem baj. Azonban egy kátyúszerű lukat sikerült megtalálnia a jobb első keréknek, ami dobott a kocsin. Szabolcs vibrációt érzett ezután az Opelben, de mint utóbb kiderült, nem történt sérülés az autóban. Folytathatta is versenykörét, amely lassabb volt mint az első: 02:04,137.

Zsolt viszont még faragott az időből, egészen pontosan majdnem három tizedet, így időeredménye igen jó lett: 01:58,096.

A harmadik kör délután a legjobb és legmelegebb napszakban folytatódott. A 24 celsius fokos, verőfényes napsütésben már-már a gumiknak is sok volt a jóból.

„Annak ellenére, hogy épp a jó időt vártuk, az aszfalt már kissé túlzottan is meleg. A tapadás most nem volt olyan jó, bár hozzáteszem, gyors vonalvezetésről besz Szabolcs. Körideje 02:04,283 mp lett.

Zsoltnak is a tapadással volt gondja, de nem az aszfalton.”Már az előző körökben is Achilles sarkam volt a célegyenes előtti lassú hármas bójasor. Picit lecsúsztam az aszfaltról, rá a füves részre, és a poros gumival időt és tapadást vesztettem. Ráadásul pályatévesztés miatt 22 másodpercet kaptam, rossz bójasor kezdés miatt. Ez lesz az eldobós köröm, már látom.” – bosszankodott Zsolt, akinek most a dobogó a tét. Az óra 02:02,996-ot mért, plusz 22 másodperccel 02:24,996 lett az ideje.

Negyedik körben már optimalizálódott, azaz csökkent kissé a hőmérséklet. Ez meglátszódott a köridőkön is:

„Ez a kör volt az, amilyennek mindegyiknél örültem volna. Két perc alá akartam menni, ez majdnem sikerült.” – fogalmazott röviden Szabolcs. Időeredménye 02:00,525 lett.

„Egyenletesen hoztam az 1:58-as időket, ebből összegződik majd a nap végeredménye. Remélem dobogón leszek ma.” – 01:58,375-as eredményével bizakodó volt Zsolt.

Eredmények:

Az óvási idő kissé elhúzódott, mivel valóban voltak óvások. Ezek után következett a díjkiosztó, ahol valóban termett babér a Track Racing csapat számára. Sződy Zsolt a széria 3-as kategóriában a vártnál jobban szerepelt. A harmadik hely volt a kitűzött cél, de a köridők összesítése alapján a második helyen ért célba. Ezzel csapata és Zsolt is először állhatott a dobogó második fokán az Opellel. Szabolcsnak ez a verseny nem ment úgy mint az előző futam Kiskunlacházán, ahol ő lett dobogós. A magyar értékelésben negyedik lett most.

A versenynap összefoglalója:

„Ennél jobb időben nem is versenyezhettünk volna, így október közepén. Gyors pályán, izgalmas küzdelemmel. Ha nem is lett meg az év végi harmadik hely, nem vagyunk csalódottak. „B” tervként a záró futam dobogóját céloztuk meg és bejött, várakozáson felül. Jó versenyünk, jó szezonunk volt. Nyílván kielemezzük majd az évet, és ennek tükrében készülünk fel 2020-ra. Előtte azonban a szlalomosokkal megünnepeljük egy kis parti keretében itt a pályán a sikeres szezont és zárjuk az idei évet.” – foglalták össze a versenynapot és kissé az idei szezont is a Sződy fivérek, akik a pálya melletti épület teraszára mentek, hogy egy bográcsos vacsorával a versenyzők és szervezők társaságában töltsék az estét.

Ezzel zárult a hét fordulós Magyar Szlalom Bajnokság. Az év összefoglaló interjúját olvashatják legközelebb a Sződy fivérekkel.

Fotók: Track Racing