Dortmundi döntetlennel kezdett a Fradi

A Ferencváros 25-25-ös döntetlent játszott a német Borussia Dortmund otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában, szombaton.

A vendégcsapatból Szucsánszki Zita, Kovacsics Anikó és Tóth Nikolett hiányzott sérülés miatt. Remek védekezéssel kezdett a magyar bajnoki címvédő (0-3), ezután viszont támadásban és védekezésben is egyre pontatlanabbá vált, így a 18. percben már a németek vezettek (7-6). A meccs első harmadában csak Emily Bölk és Angela Malestein szerzett gólt a vendégeknél, akik a szünet előtt fordítottak, és az első félidőt követően 14-12 volt az állás a javukra – számolt be az MTI.

A második felvonás elején sem tudott ellépni az FTC, mert felváltva születtek a gólok. A hazaiak kevesebbet cseréltek, mégsem tűntek fáradtnak, hatékonyan védekeztek, többször is egyenlítettek, és az utolsó öt perc is döntetlen állásról kezdődött.

A Borussia 11-10 után a hajrában visszavette a vezetést, de amikor az utolsó támadását elhibázta, a Ferencváros a győzelemért támadhatott, ám Bölk lövését Yara Ten Holte kapus a kapufára ütötte, így döntetlen lett a vége.

A mezőny legeredményesebb játékosa a dortmundi Alina Grijseels volt kilenc góllal, a magyar együttesben Bölk és Malestein is hatszor talált be. A kapusok közül Ten Holte 47, Bíró Blanka 33 százalékos védési hatékonysággal zárt.

Az FTC egy hét múlva a horvát Podravka Koprivnica csapatát fogadja a csoportkör második fordulójában, Érden.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, A-csoport, 1.forduló:
BV Borussia 09 Dortmund (német)–FTC-Rail Cargo Hungaria 25–25 (12–14)
Dortmund, 150 néző. V: K. Christiansen, L. Hansen (dánok)

DORTMUND: Kohorst – Berger 3, Van Der Heijden, Frerisk 4, Zschocke 1, Grijseels 9 (4), J. Gutiérrez 1. Csere: Ten Holte (kapus), Van Zijl 1, Bleckmann 2, Kücükyilidiz 2, Rönning 1 (1), J. Moreno 1. Edző: André Fuhr

FTC: Bíró B. – Malestein 6 (2), Stolle 1, Szöllősi-Zácsik 4, Behnke, Bölk 6, Márton G. 4. Csere: Janurik (kapus), Grbics 2, Klujber 1, Csiszár-Szekeres, Kisfaludy, Kovács Anett 1. Edző: Elek Gábor