Tizenegy ország 597 atlétája (312 férfi, 285 nő) áll majd rajthoz a Stavangertől 15 km-re fekvő 75 ezer lakost számláló norvég városban, Sandnesben, amely a Csapat Európa-bajnokság 1. ligájának ad otthont.
A Magyar Atlétikai Szövetség hivatalos honlapjának közlése szerint az augusztus 9. és 11. között megrendezésre kerülő kontinensviadalon a sérülésektől eltekintve a lehető legerősebb összeállításban igyekszik küzdeni a bentmaradásért, amit a csapat Európa-bajnoki rendszer átalakítása miatt meglehetősen nehéz lesz elérni – az első liga első helyezettje jut fel a Szuper Ligába, míg az utolsó öt helyezett a második ligába kerül.
Az ellenfeleink: Belgium, Fehéroroszország, Hollandia, Írország, Litvánia, Norvégia, Portugália, Románia, Szlovákia és Törökország. Válogatottunkat természetesen legnagyobb sztárjaink is erősítik, a magyar atlétika első világbajnoka, Márton Anita például duplázni fog, a súlylökés mellett diszkoszvetésben is versenyez majd.
Íme a magyar csapat összeállítása:
Férfiak:
100 m: Szabó Dániel / ARAK / Varga Tamás
200 m: Boros Bence / Szolnoki MÁV SE / Ecseki Dániel
400 m: Pozsgai Dániel / FTC / Nyilasi Péter
800 m: Vindics Balázs / UTE / Zemen János
1500 m: Vindics Balázs / UTE / Zemen János
3000 m: Kovács Benjámin / BHSE / Csoma Ferenc
5000 m: Palkovits István / KARC / Németh Gyula
110 m gát: Szűcs Valdó / Zalaszám ZAC / James Hillier, Kámán Ferenc
400 m gát: Koroknai Tibor / DSC-SI / Giczei Csaba, ifj. Tomahuser István
3000 m akadály: Szemerei Levente / Szekszárdi Sportközpont / Szőke Gergő
4×100 m: Boros Bence – Kádasi Zalán – Szabó Dániel – Szűcs Valdó – Sipos János
4×400 m: Boda Boldizsár – Koroknai Tibor – Molnár Attila – Varga Lőrinc
Magasugrás: Bakosi Péter / Nyríegyházi Sportcentrum / Bakosi Béla
Rúdugrás: Simonváros Csanád / GEAC / Szörényi István
Távolugrás: Szabó László / FTC / Szász Bence
Hármasugrás: Galambos Tibor / FTC / Kiss Tibor
Súlylökés: Detrik Balázs / Ikarus BSE / Kovács Gyula
Diszkoszvetés: Kővágó Zoltán / Szolnoki Honvéd / Kővágó Györgyné
Kalapácsvetés: Halász Bence / Dobó SE / Németh Zsolt, Németh László
Gerelyhajítás: Rivasz-Tóth Norbert / Szolnoki MÁV SE / Varga Lőrinc
Nők:
100 m: Kaptur Éva / BHSE / Karlik Pál
200 m: Sorok Klaudia / Bercsényi DSE / Farkas Roland
400 m: Nádházy Evelin / GEAC / Karakas Józsefné
800 m: Krizsán Xénia / MTK Budapest / Szabó Dezső
1500 m: Wagner-Gyürkés Viktória / Ikarus BSE / Berkovics Imre
3000 m: Tóth Lili Anna / BHSE / Fazekas Gáspár, Káldy Zoltán
5000 m: Mógor Boglárka / BHSE / Káldy Zoltán
100 m gát: Kozák Luca / DSC-SI / Suba László
400 m gát: Mátó Sára / ARAK / Tölgyesi Előd
3000 m akadály: Wagner-Gyürkés Viktória / Ikarus BSE / Berkovics Imre
4×100 m: Kozák Luca – Nguyen Anasztázia – Sorok Klaudia – Kaptur Éva – Csóti Jusztina
4×400 m: Mátó Sára – Molnár Janka – Nádházy Evelin – Répássy Hanna
Magasugrás: Renner Luca / GEAC / Deutsch Péter
Rúdugrás: Siskó Zsófia / ARAK / Skoumal Péter, Tölgyesi Előd
Távolugrás: Nguyen Anasztázia / MTK Budapest / Szabó Dezső
Hármasugrás: Hoffer Krisztina / TSC / Hoffer József
Súlylökés: Márton Anita / Béskéscsabai AC / Eperjesi László
Diszkoszvetés: Márton Anita / Béskéscsabai AC / Eperjesi László
Kalapácsvetés: Gyurátz Réka / Dobó SE / Németh Zsolt, Németh László
Gerelyhajítás: Szilágyi Réka / DSC-SI / Andrej Hajnsek
Kísérők:
Kámán Bálint – csapatvezető
dr. Kiss Marianna – csapatorvos
Igaz Bálint – fizioterapeuta
Szűts Zoltán – fizioterapeuta
Bakosi Béla – edző
Eperjesi László – edző
Káldy Zoltán – edző
Karlik Pál – edző
Németh Zsolt – edző
Suba László – edző
Szabó Dezső – edző
Tölgyesi Előd – edző
Varga Lőrinc – edző
Zemen János – edző