Fölényes győzelemmel kezdett a magyar válogatott a vb-n

Már szünetre eldöntötte a pontok sorsát a magyar válogatott a Kazahsztán elleni vb-nyitányon, végül a mieink 24 góllal győztek. Folytatás vasárnap Spanyolország ellen, magyar idő szerint 10 órától.

A Magyar Kézilabda Szövetség szombati közlése szerint a Triffa- Lukács, Kovács, Kovacsics, Tóvizi, Háfra, Schatzl sorral kezdődött a találkozó, a magyarok első találatát pedig Lukács szerezte, majd Kovács hetest harcolt ki, de Klujber a kapufára dobta. Döcögős kezdés és sok hiba jellemezte az első pár percet, nehezen indult be a magyar válogatott motorja. Kiváló szélső játékkal indult be a magyar henger, Schatzl jól szállt be a mérkőzésbe, előbb észrevette, hogy üres a rövid sarok, majd Tomoritól kapott jó labdát és ejtette be a kapuba, harmadik találatát pedig ziccerből pattintotta a hálóba (8-3). Kazah időkérés következett. Lukács is biztos kézzel lőtte a helyzeteit, egymás után kétszer is betalált a bal fölsőbe. A második negyedben egyre több hiba csúszott a kazahok játékába, míg a mieink sorra szerezték a könnyű gólokat (14-5). Triffa húsz perce után Kiss érkezett a kapuba. Faluvégi szerezte a magyarok 17. találatát, aki szépen ejtett a hálóba, ezzel már tíz volt a különbség a mieink javára, Kiss pedig hetest védett. Az első félidő utolsó percére 13 gólos magyar vezetéssel fordultunk, Szabó pedig egyel növelte a magyar gólszámot a szünetre (22-8).

A folytatást több technikai hibával kezdte a magyar válogatott, Kazahsztán egy 4-1-es sorozattal nyitott, Tóvizit pedig kiküldték két percre (23-12). Nehéz tíz perc után időt kért Kim Rasmussen, majd Schatzl törte meg a gólcsendet, Kisst pedig Bíró váltotta a kapuban az utolsó húsz percre, aki több szép védést is bemutatott. Feltámadt a magyar együttes és Vámos is feliratkozott a góllövők listájára, Mártonnak pedig megjött a gólkedve, egyre nagyobb és bátrabb gólokat lőtt szélről, időt kért Kazahsztán. Hat perccel a vége előtt már húsz volt közte, ezúttal Klujber tört be és lőtt a kapu jobb oldalába (34-14), majd Tóth ismerte fel a lehetőséget, így ismét kazah időkérés következett. Nem kellett izgulnunk az utolsó percekben, látványos örömjátékkal fejezték be a találkozót a magyarok, Bíró továbbra is kiválóan védett a kapuban, Vámos is szép gólt lőtt, majd Márton készített elő kína figurát Klujbernek. A magyar csapat végül 24 góllal győzte le Kazahsztánt. A mérkőzés legjobbjának Kovacsics Anikót választották.

Női világbajnokság, C-csoport, 1. forduló:
MAGYARORSZÁG-KAZAHSZTÁN 39-15 (22-8)
Yatsushiro, játékvezetők: Hizaki, Ikebucsi (japánok).

MAGYARORSZÁG: Bíró, Faluvégi 2, Háfra 2, Kiss, Klujber 3, Kovács 1 (1), Kovacsics, Lukács 5, Márton 7, Schatzl 7, Szabó 3, Tomori, Tóth 5 (2), Tóvizi 1, Triffa, Vámos 3. Edző: Kim Rasmussen.

KAZAHSZTÁN: Abdikhamit, Abilda 5, Aitenova, Alexandrova 4, Baranovskaya 3 (1), Davydova, Jumadilova, Khardina 1, Pikalova, Poilova, Pupchenkova, Rejemetova 1, Seitkassym, Sitnikova 1, Sitnikova, Syzdykova. Edző: Beknazarov Berik.

Kiállítások: 2, ill. 0.
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1.

A magyar válogatott kerete:
Kapusok: BÍRÓ Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), KISS Éva (Győri Audi ETO), TRIFFA Ágnes (DVSC Schaeffler)
Jobbszélsők: FALUVÉGI Dorottya (Győri Audi ETO), LUKÁCS Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbátlövők: KLUJBER Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), KOVÁCS Anna (DVSC Schaeffler)
Irányítók: KOVACSICS Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), TÓTH Gabriella (Érd), VÁMOS Petra (DVSC Schaeffler)
Beállók: SZABÓ Laura (Érd), TÓVIZI Petra (DVSC Schaeffler)
Balátlövők: HÁFRA Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), TOMORI Zsuzsanna (Siófok KC)
Balszélsők: MÁRTON Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), SCHATZL Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)

Jobbátlövők: Marija PUPCSENKOVA, Zsanerke SZEITKASSZIM
Beállók: Arailym ABDIKHAMIT, Dana ABILDA, Irina BARANOVSZKAJA, Tansholpan JUMADILOVA, Valentina SZITNYIKOVA
Balátlövők: Szevara REJEMETOVA, Marija SZITNYIKOVA, Lunara SZIZDIKOVA
Balszélsők: Irina ALEKSZANDROVA, Veronika HARDINA

Szövetségi kapitány: Berik BEKNAZAROV

A magyar válogatott csoportmérkőzései (magyar idő szerint):
December 1., vasárnap, 10:00, Kumamotó: Spanyolország-Magyarország (Tv: M4 Sport)
December 3., kedd, 7:00, Kumamotó: Magyarország-Montenegró (Tv: M4 Sport)
December 4., szerda: 11:00, Jacusíró: Magyarország-Szenegál (Tv: M4 Sport)
December 6. péntek, 11:00, Jacusíró: Románia-Magyarország (Tv: M4 Sport)

A világbajnokság győztese kijut a tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek olimpiai selejtezőt játszhatnak 2020 márciusában.

A középdöntő mérkőzésnapjai a CD-ágon (Kumamoto): december 8., 10., 11.
Elődöntők, az 5. helyért, a 7. helyért (Kumamoto): december 13.
Döntő, a 3. helyért (Kumamotó): december 15.