Fucsovics Márton egyesben nyolcaddöntős Németországban

Fucsovics Márton egyesben nyolcaddöntőbe jutott az 501 ezer euró (157 millió forint) összdíjazású salakpályás müncheni férfi tenisztornán, miután kedden, az első fordulóban legyőzte az argentin Guido Pellát.

A 26 éves magyar teniszező, a világranglista 61. helyezettje az első szettben 3:3 után tudta elvenni Pella (60.) adogatógémjét. A végjátékban a hatodik játszmalabdáját értékesítette, és 42 perc után szettelőnybe került.

A második játszmában Fucsovics rögtön brékkel nyitott, de 4:3-as vezetése után négy újabb brék következett, mielőtt a magyar játékos saját szervajátékban a harmadik mérkőzéslabdát kihasználta, és lezárta az 1 óra 38 percig tartó összecsapást.

Fucsovics a nyolcaddöntőben olasz riválissal, az ötödik helyen kiemelt Fabio Fognini (19.) és Marco Cecchinato (59.) párharcának továbbjutójával találkozik.

A magyar játékos hétfőn párosban – oldalán a bosnyák Mirza Basiccsal – győzelemmel kezdett, a negyeddöntőben pedig az első helyen kiemelt Lukasz Kubot, Marcelo Melo lengyel, brazil kettőssel találkozik.