Győzött, de kiesett a Dunaújváros az EHF Kupából

A Dunaújvárosi Kohász egy góllal győzött a spanyol Super Amara Bera Bera otthonában a női kézilabda EHF Kupa selejtezőjében a harmadik forduló vasárnapi visszavágóján, ennek ellenére kiesett.

A párharc múlt szombati első mérkőzését a magyar csapat hazai pályán 26-18-ra elveszítette, így a visszavágón már nem volt számottevő esélye a továbbjutás kiharcolására. Ennek ellenére jól kezdtek a vendégek, sokáig vezettek egy-két góllal, de a spanyolok az első félidő hajrájában fordítani tudtak (11-10).

A hazaiak kapusa, Soanez Castellanos remekül teljesített, és a második felvonás elején is fontos védései voltak. Csapata már három góllal is vezetett, de egy 3-0-s sorozattal az újvárosiak fordítottak. Ezt követően is felváltva vezettek a felek, és mivel a hajrában jobb volt a Dunaújváros, egy találattal sikerült megnyernie a találkozót, de a 16 csapatos csoportkörbe a Bera Bera jutott.

Eredmény:
női EHF Kupa, selejtező, 3. forduló, visszavágó:
Super Amara Bera Bera (spanyol)-Dunaújvárosi Kohász KA 22-23 (11-10)
a Dunaújváros legeredményesebb játékosai: Szekerczés 8, Sirián 6, Kazai, Szalai 3-3
Továbbjutott: a Bera Bera, 48-41-es összesítéssel.