Három kötöttfogású arany a Német Nagydíjról

Ezen a hétvégén 25 ország, 190 versenyzőjének rendezték meg a felnőtt kötöttfogású Német Nagydíjat Dortmundban.

A Magyar Birkózó Szövetség vasárnapi közlése szerint a rangos megmérettetés a magyar válogatott budapesti birkózó-világbajnokságra való felkészülésébe is be lett iktatva, így 18 birkózóval állt rajthoz a Sike András és Repka Attila irányította együttes.

Torba_Erik01_2018

Közülük az Eb-ötödik Torba Erik a 60 kilóban, a junior és U23-as Európa-bajnok Lévai Zoltán a 77 kilóban, a világ- és kétszeres Európa-bajnok Bácsi Péter pedig a 82 kilóban lett aranyérmes. Érdekesség, hogy a népes mezőny ellenére utóbbi két kategóriában magyarok küzdöttek egymás ellen a dobogó legfelső fokáért.

Levai_Zoltan01_2018

A fantasztikus formában birkózó Lévai a háromszoros Európa-bajnok, olimpiai és világbajnoki ezüstérmes Lőrincz Tamást győzte le 1-1-re (később szerzett ponttal), míg Bácsi a világ- és Európa-bajnoki bronzérmes Szabó Lászlót múlta felül kétvállal.

A magyar csapatból Török Zsolt (97 kg) ezüst-, Lőrincz Viktor (87 kg) bronzéremig jutott Dortmundban.

A hivatalos végeredményhez hozzátartozik, hogy Magyarország a csapatpontversenyt is megnyerte Németországban.

fotó: Magyar Birkózó Szövetség