Háromgólos Fradi vereség a Puskás Arénában

A Ferencváros 4-1-re kikapott szerdán a Juventustól a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek harmadik fordulójában, a Puskás Arénában.

A kezdés előtt a ferencvárosi szurkolótábor a csapat mezének színeiben – zöldben, fehérben és feketében – zászlókat lengetve és egy óriási, „Régi hírünk most újra él” felirattal köszöntötte kedvenceit. A lelátón – az európai szövetség járványügyi előírásait betartva – mintegy 20 ezer néző foglalhatott helyet.

Szakadó esőben kezdődött a találkozó, s a Juventus mindjárt magához ragadta a kezdeményezést. A vendégek gyorsan járatták a labdát a középpályán, a széleken rendre zavarba hozták a hazai védelmet. Az FTC csak a bekapott gól után tudott támadást vezetni, Lovrencsics aktív volt a jobb oldalon, Nguen pedig átlövésekkel próbálkozott. A hazaiak többször is eljutottak az ellenfél kapujáig, de a befejezéseknél mindig hiányzott valami plusz, nem jelentettek igazi veszélyt, a Juventus kontrái viszont annál inkább. Fél óra elteltével kissé „leült” a játék, majd a 35. percben a koronavírus-fertőzése után visszatért, szezonbeli első BL-találkozóján szereplő Ronaldo léphetett ki teljesen egyedül, de Blazic az utolsó pillanatban szerelte őt az ötös sarkánál.

A második félidő egy veszélyesnek ígérkező Ronaldo-szabadrúgással indult, de a 22 méterről leadott, középre tartó, gyenge lövést Dibusz könnyedén fogta. Ezt követően megpróbálta magához ragadni a kezdeményezést a magyar bajnok, de az ellenfél 16-osához érve minden alkalommal „elfogyott a tudomány”. A másik oldalon Ronaldo veszélyeztetett többször is, de vagy Dvali blokkolta a lövését, vagy ő maga célzott pontatlanul. A portugál aztán egy gólpasszt azért összehozott, Morata második találatával pedig eldőlni látszott az összecsapás.

A házigazdák a hajrához érve fáradni kezdtek, többször is hibáztak hátul és két potyagóllal padlóra kerültek.

A szépítés lehetőségét ezzel együtt nem adták fel, ez végül sikerült is: Boli a hajrában előbb ziccert rontott, majd azonban betalált Szczesny kapujába.

A magyar bajnok a Barcelona otthonában elszenvedett 5-1-es vereség és a Dinamo Kijev elleni múlt heti, hazai 2-2-es döntetlen után a G csoport negyedik helyén áll egy ponttal, az ukránok jobb gólkülönbségükkel előzik meg a zöld-fehéreket.

Szerhij Rebrov együttese legközelebb november 24-én lép pályára a BL-ben, a negyedik fordulóban a torinói gárda vendége lesz.

A mérkőzés összefoglalója:

A FradiMédiábak nyilatkozott Franck Boli:

A találkozott követően az FTC középpályása, Sigér Dávod az M4 Sportnak nyilatkozott:

Bajnokok Ligája, G csoport, 3. forduló:
Ferencváros-Juventus (olasz) 1-4 (0-1)
Puskás Aréna, v.: Orel Grinfeld (izraeli)

Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics, Dvali, Blazic, Botka (Heister, 68.) – Sigér, Somalia, Haratin – Zubkov (Uzuni, 81.), Isael (Boli, 74.), Nguen (Mak, 74.)

Juventus: Szczesny – Chiellini, Bonucci, Danilo – Cuadrado (Frabotta, 76.), Arthur (Bentancur, a szünetben), Ramsey (McKennie, 53.), Rabiot, Chiesa (Bernardeschi, 76.) – Morata (Dybala, 68.), C. Ronaldo

gólszerzők: Boli (90.), illetve Morata (7., 60.), Dybala (73.), Dvali (81., öngól)
sárga lap: Botka (19.)

I. félidő:

7. perc: Cuadrado iramodott meg a jobb szélen, senkitől sem zavartatva középre adott, a bal kapufához érkező Ronaldo nem tudott beleérni a labdába, a középen üresen álló, 100. Juve-meccsét játszó Morata pedig két méterről a hálóba passzolt (0-1).

II. félidő:

60. perc: Ronaldo passzolt a jobb oldalról a középen érkező Moratához, aki 15 méterről, jobbal a kapu bal oldalába lőtt (0-2).
73. perc: Blazic jobbról hazaadott, Dibusz azonban az ötösnél elvétette a labdát, Dybala lecsapott rá és öt méterről az üres kapuba passzolt (0-3).
81. perc: ezúttal Dibusz passzolt rosszul Blazic felé, Dybala lefülelte az átadást, majd az ötös bal sarkáról kapura lőtt, a kapuson megpattanó labdát pedig a menteni igyekvő Dvali a keresztléc segítségével a hálóba juttatta (0-4).
90. perc: Boli törhetett kapura, első próbálkozását még védte Szczesny, másodikra viszont már sikerült bevennie a Juventus kapuját (1-4).

A csoport másik végeredménye:
FC Barcelona (spanyol)–Dinamo Kijev (ukrán) 2–1 (Messi 5. – 11-esből, Piqué 65., ill. Cihankov 75.)