Hat magyar érem a jesolói karate Youth League-en

Rekordlétszám, 68 ország közel 3100 fiatal karatésa vetélkedett a Jesolóban 2019. december 12. és 15. között megrendezett Karate1 Youth League viadalon, ahol számos kategóriában száz fő felett volt az indulók száma. Az utánpótlás korosztály legrangosabb sorozatának olaszországi állomásán a hatalmas mezőny miatt a tervezettnél korábban, már csütörtökön megkezdődtek a küzdelmek, amelyek során a magyarok egy ezüstérem mellett öt bronzérmet nyertek.

A Magyar Karate Szövetség hétfői közlése szerint a harmadik helyen végzett az 53 kg-os junior lányok mezőnyében a februárban korosztályos Európa-bajnoki címet nyert Ilankovic Aleksandra, aki így jó előjelekkel várhatja a nem egészen két hónap múlva, február elején sorra kerülő budapesti kadet, junior és U21-es karate Eb-t.

A többi dobogós helyezést az U14-es korosztály tehetségei érték el. Az ezüst a 40 kg-os fiúk küzdelmében Tóth Zsombor nevéhez fűződik. Bronzérmes lett a lányoknál formagyakorlatban Takács Eszter, valamint küzdelemben Hecker Bojána, Bogdán Panna Zsófia és Kopfer Anna.