Hiába küzdött a Fradi a gyengébb első félidő után

A Ferencváros házigazdaként 29-28-ra legyőzte a montenegrói Buducnost Podgorica csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szombati visszavágóján, de 50-48-as összesítéssel a vendégek jutottak tovább.

A hazaiak hosszú idő után újra teljes kerettel álltak fel, de a koronavírusos megbetegedés miatt hiányzó Elek Gábor vezetőedző helyett az FTC Kézilabda Akadémia szakmai igazgatója, Mihály Attila irányította a csapatot. A vendégeknél Tatjana Brnovic, Radmila Petrovic és a szerb Andrea Lekic nem játszhatott – számolt be szombat este az MTI.

A Buducnost világbajnok brazil kapusa, Barbara Arenhart két perc alatt három lövést védett, erre alapozva csapata 3-0-ra ellépett. Az FTC a kilencedik percben egyenlített (5-5), ám ezt követően 11 percig nem talált be, így ellenfele – Jovanka Radicevic vezérletével – ismét ellépett (5-9). Bár a csereként beállt kapus, Janurik Kinga három védéssel mutatkozott be, csapattársai ezt nem tudták kihasználni, támadásban és védekezésben is sokat hibáztak, ezért az első félidő hajrájában 12-7-es, a szünetben pedig 15-9-es hátrányban voltak.

A Ferencvárosnak tíz góllal kellett volna megnyernie a második félidőt a továbbjutáshoz. A 38. percben a montenegróiak időt kértek, mert a magyar csapat lendületbe került, és egy 4-0-s sorozattal megkezdte a felzárkózást, a 41. percben pedig már csak 20-18-as hátrányban volt. A Buducnost megtorpant, és sokáig nem tudott kilábalni a hullámvölgyből, 13 perc alatt csak kétszer talált be, így az FTC-nek Emily Bölk vezérletével egy 9-2-es széria végén sikerült egyenlítenie (21-21).

Beállóból rendkívül hatékonyan lőttek a vendégek, ráadásul az Arenhart helyére beállt Armelle Attingré is remekül védett. Az 56. percben – a meccs során először – átvette a vezetést a Ferencváros, ekkor a Buducnost megint időt kért, a visszatérés után pedig tovább lassította a játékot. A házigazdák ismét négyes gólsorozatot produkáltak, de amikor ezt Allison Pineau másfél perccel a vége előtt megszakította, eldőlt a párharc.

Az FTC ezt megelőzően legutóbb 2004 tavaszán nyert mérkőzést a BL egyenes kieséses szakaszában, párharcot viszont a 2002-es elődöntő, a Buducnost Podgorica elleni továbbjutás óta nem tud nyerni.

A mezőny legeredményesebb játékosa Jovanka Radicevic volt kilenc góllal, Ema Ramusovic hatszor talált be. Hazai oldalon Emily Bölk öt góllal zárt. A kapusok közül Janurik Kinga kilenc, Barbara Arenhart 15, Armelle Attingré öt lövést védett.

A párharc első mérkőzését múlt vasárnap a Buducnost nyerte 22-19-re, amely a negyeddöntőben a címvédő Győri Audi ETO csapatával találkozik.

Eredmény, nyolcaddöntő, visszavágó:
FTC-Rail Cargo Hungaria – Buducnost Podgorica (montenegrói) 29-28 (9-15)
Budapest, Elek Gyula Aréna, zárt kapuk mögött. V: Alpaidze, Berjozkina (oroszok)

FTC: Bíró B. – Malestein 2, Klujber 3, KOVACSICS 3 (1), Behnke 2, BÖLK 5, Márton G. 2. Csere: JANURIK (kapus), Stolle, Kisfaludy 2, SZUCSÁNSZKI 3, Háfra 1, Tóth Nikolett 1, Csiszár-Szekeres, Kovács Anett 3, Schatzl Nadine 2.
Megbízott edző: Mihály Attila

Buducsnoszt: ARENHART – RADICSEVICS 9 (4), Maszlova 3, N. Vukcsevics 1, Pineau 2, RAMUSZOVICS 6, Mehmedovics 3. Csere: Attingré (kapus), GRBICS 2, N. Kadovics, Dzsaferovics 2.
Vezetőedző: Bojana Popovics

Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/4
Továbbjutott: a Buducsnoszt (50–48)