Idegenben győzött a Balatonfüred az EHF Kupában

A Balatonfüredi KSE egy góllal győzött a cseh bajnok Baník Karviná otthonában vasárnap a férfi kézilabda EHF Kupa selejtezőjében, a 3. forduló első mérkőzésén.

A szokatlanul korai időpont ellenére jól kezdte a találkozót a magyar csapat (1-4), amely leginkább a belső posztokról volt eredményes. A fürediek 42 éves kapusa, Fazekas Nándor több bravúrt is bemutatott, ezt követően azonban a hazaiak támadójátéka gyorsabbá, pontosabbá vált, így felzárkóztak (10-11).

Csoknyai István vezetőedző időt kért, majd a folytatásban egy ideig még szoros volt az állás, de a Balatonfüred jól alkalmazkodott ellenfele stílusához, és a horvát beálló, Petar Topic vezérletével a szünetre ismét négygólos előnyt alakított ki (16-20).

A Karviná támadásban levitte a kapusát, így létszámfölényes helyzetet teremtett, és egy 5-1-es sorozattal a második felvonás elején ismét szorossá tette az állást (23-24). A magyarok cserekapusa, Bősz Dániel kiválóan teljesített, ennek és a pontos átlövéseknek köszönhetőn megint elléptek a vendégek, akiknek egy percig kettős, 15 másodpercig pedig hármas emberhátrányban kellett kézilabdázniuk, de sikerült átvészelniük ezt az időszakot.

A hajrában Szita Zoltán szerezte a Balatonfüred góljait, de az utolsó három találat a cseheké volt, így csupán minimális különbséggel győztek a magyarok.

A visszavágót jövő vasárnap rendezik, a párharc győztese a 16 csapatos csoportkörbe kerül.

Eredmény:

selejtező, 3. forduló, első mérkőzés:
Baník Karviná (cseh)-Balatonfüredi KSE 33-34 (16-20)
a Balatonfüred legeredményesebb játékosai: Szita 8, Topic 7, Máthé 4, Hornyák, Szemenyov, Kemény 3-3