Jani Réka főtáblás Luganóban

Jani Réka második mérkőzését is megnyerte a 226 750 dollár (64,6 millió forint) összdíjazású luganói salakpályás női tenisztorna selejtezőjében, ezzel feljutott a főtáblára.

A világranglistán 314. Jani a kvalifikáció első fordulójában, vasárnap 6:2, 6:2-re verte az orosz Ljudmila Szamszonovát (156.), a főtáblára jutásért pedig a cseh Tereza Martincovával (154.) szállt szembe, aki előzőleg Bondár Annát (198.) búcsúztatta – számolt be hétfő este az MTI.

Az 1 óra 45 perces meccs első szettjét az ellenfél nyerte 6:4-re, utána viszont Jani gémet sem vesztve egyenlített (6:0). A döntő játszmában egy-egy bréket követően a magyar teniszező 6:5-nél újra elvette Martincova adogatását, majd kiszerválta a mérkőzést.

A 27 éves Jani a tavaly májusi strasbourgi torna óta először jutott fel WTA-torna főtáblájára, ahol első ellenfele a 8. helyen kiemelt fehérorosz Vera Lapko (65.) lesz.