Jól kezdtük a középdöntőt!

A magyar férfi kézilabda-válogatott továbbra is vezeti középdöntős csoportját az egyiptomi világbajnokságon, miután az első forduló csütörtöki játéknapján 29-23-ra legyőzte Brazíliát.

A magyarok meccskeretéből ezúttal Balogh Zsolt, Borbély Ádám, Győri Mátyás és Topic Petar maradt ki taktikai okok miatt – számolt be csütörtökön az MTI. A brazilok legjelentősebb hiányzója ezen a tornán Thiagus Petrus, a Szeged korábbi, a Barcelona jelenlegi védekezőspecialistája, illetve Marcus Oliveira szövetségi kapitány. Mindketten koronavírusos megbetegedés miatt hagyják ki a világbajnokságot.

Vegyes képet mutatott az első negyedóra, mert mindkét oldalon voltak szép megoldások, nagy gólok, ugyanakkor ki nem kényszerített hibák, pontatlan lövések is. A 14. percben a brazilok súlyosnak tűnő térdsérülés miatt elveszítették José Toledót, a jobbátlövőt egy vétlen szituáció után hordágyon vitték le a pályáról. A magyarok Mikler Roland védéseire alapozva egy 5-1-es sorozattal elléptek 11-8-ra, de a brazilok gyorsan visszazárkóztak, ráadásul a 24. percben Ancsin Gábort már másodszor állították ki.

A hajrában Mikler további bravúrokat mutatott be, a védekezés egyre jobban működött előtte – a második negyedórában csupán három gólt kapott a csapat -, így a magyarok egy 4-0-s sorozattal zárták az első félidőt, és a szünetben 16-11-re vezettek.

A második felvonás elején már hét találat is volt a különbség, ám a folytatásban felzárkóztak a nagyszerűen küzdő brazilok, mert a magyar csapat játéka támadásban és védekezésben is pontatlanná vált. A hullámvölgyet egy 5-1-es szériával használta ki az ellenfél, Gulyás István szövetségi kapitány időkérése után azonban egy négyes gólsorozattal ismét elhúzott a magyar válogatott (25-18).

A hajrában is inkább a védekezés, mint a támadójáték működött hatékonyan magyar oldalon, ennek ellenére sikerült növelni a különbséget, és végül magabiztosan, hat találattal győzni.

Mikler Roland 39 lövésből 16-ot védett. A mezőny legeredményesebb játékosa a brazil Haniel Langaro volt nyolc góllal. A Telekom Veszprém beállója, Rogerio Moraes mindhárom lövését gólra váltotta.

A két csapat hatodik egymás elleni mérkőzésén a hatodik magyar siker született.

Az M4 Sportnak nyilatkozott Gulyás István szövetségi kapitány, Mikler Roland, Sunajko Stefan és Sipos Adrián.

Gulyás István, a magyar válogatott szövetségi kapitánya:

– A játék minden elemében előrébb tudtunk lépni. A védekezés ugyan nehezen állt össze, de a 20. perctől a középső emberek ráéreztek, hogy mit kell csinálni, kire kell jobban figyelni és onnét már jól ment a kapunk előtti játék is. Érezhető volt, hogy a brazilokból jóval többet kivett a csoportkör, egyre fogytak, fáradtak, mi pedig mentünk előre. A továbbjutás szempontjából a lengyelek elleni mérkőzés lesz a legfontosabb, most már erre koncentrálunk.

Mikler Roland, magyar válogatott 16 védést bemutató és a mérkőzés legjobbjának megválasztott kapusa:

– Elégedett vagyok a teljesítményünkkel. Bár az elején nehezen lendültem bele, az első félidő végül elég jól sikerült, uraltuk a játékot. A második félidő közepén, jelentős előnynél kicsit kiengedtünk, többet belehibáztunk, de volt tartásunk és mindig volt egy-egy játékos, aki magára vállalta a helyzeteket és továbblendített bennünket. A védekezésünkben jól működtek a páros kapcsolatok, büszke vagyok a csapatra, megyünk tovább.

Sunajko Stefan, a magyar válogatott négy gólig jutó balszélsője:

Nehéz mérkőzés volt. Tudtuk, hogy kellemetlen az ellenfelünk játékstílusa, készültünk is rá. Örülök, hogy tudtam gólokat szerezni, főleg akkor, amikor arra a legnagyobb szükség volt, és annak is, hogy a szélsők ezúttal még többet tudtak hozzátenni a csapat játékához. Köszönöm a stábnak a lehetőséget, igyekszem élni vele.

Sipos Adrián, a magyar válogatott játékosának nyilatkozata:

– Örülünk a győzelemnek, igyekeztünk koncentráltan játszani, és úgy érzem, hogy egyre jobban bele is jövünk. Mindenki megtalálta a helyét a csapatban és nagyon pozitív volt, hogy ha valakinek éppen nem ment, akkor jött a másik ugyanabba a pozícióba és segített. A szünetben azt kérte a stáb, hogy még jobban menjünk bele és minél előbb nyerjük meg a meccset. Sajnos ebbe belehibáztunk, de aztán gyorsan észbe kaptunk és végül megnyugtató győzelmet arattunk.

A magyarok Németország, Uruguay és a Zöld-foki Köztársaság legyőzésének köszönhetően a maximális négy pontot vitték magukkal a középdöntőbe, ahol szombaton 18 órától Lengyelországgal, hétfőn 18 órától pedig az Európa-bajnok Spanyolországgal találkoznak. A hatcsapatos csoport első két helyezettje jut a negyeddöntőbe.

Férfi világbajnokság, I. középdöntő csoport, 1. forduló
MAGYARORSZÁG-BRAZÍLIA 29-23 (16-11)
Kairó, játékvezetők: Hansen, Madsen (dánok).

MAGYARORSZÁG: Mikler, Székely (kapusok), Ancsin 1, Bánhidi 5, Bodó 4, Bóka, Hanusz, Hornyák 3, Lékai 3, Máthé 4 (1), Nagy, Rodriguez, Rosta 2, Sipos 1, Sunajko 4, Szita 2.
Szövetségi kapitány: Gulyás István.

BRAZÍLIA: Almeida, Da Rosa (kapusok), Andrade, Chiuffa 4 (2), Hackbarth 2, Langaro 8, Luciano, Moraes 3, Patrianova, Ponciano 2, Rodrigues 3, Silva 1, Teixeira, Teixeira, Toledo, Torriani. Szövetségi kapitány: Herdeiro Alvaro.

Kiállítások: 8, ill. 6.
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/2.

Eredmények: középdöntő, 1. forduló: I. csoport (Új Főváros):
Lengyelország-Uruguay 30-16 (14-9)
Spanyolország-Németország 32-28 (16-13)