Kádárék bejutottak az Európa Ligába, nagy meglepetésre kiesett az Ajax és a Fenerbache

Több érdekes eredmény is született csütörtök este az Európa Ligában. A Videoton hazai páláyná óriási pofonba szaladt bele, búcsúzott az Ajax és a Fenerbache.

A magyar csapatok közül közül utolsóként a Videoton is elbúcsúzott az Európa Ligától, miután a belgrádi odavágón gól nélküli döntetlent követően, Felcsúton súlyos 4-0-s vereségbe szaladt be a szerb Partizan ellen. Óriási meglepetésre nem lesz ott a főtáblán a holland Ajax és a török Fenerbache együttese.

A pénteki sorsoláson több magyar érdekeltségű csapatis érdekelt lesz  – Kádár Tamás (Dinamo Kijev), Korhut Mihály (Hapoel Beer-Sheva), Kleinhesiler László (Asztana), Szalai Ádám (TSG Hoffenheim) és Dárdai Pál csapata a Hertha BSC -.

A sorsolás pénteken 13:00-kor kezdődik.

Íme, az összes visszavágó végeredménye és a párharcok továbbjutói!

Labdarúgó Európa Liga, rájátszás, visszavágók:

AEK Larnaca (ciprusi)–Viktoria Plzen (cseh) 0–0
Továbbjutott: a Viktoria Plzen, 3–1-es összesítéssel

Dinamo Kijev (ukrán)–Marítimo (portugál) 3–1
Továbbjutott: a Dinamo Kijev, 3–1-es összesítéssel

Olekszandrija (ukrán)–BATE Boriszov (fehérorosz) 1–2
Továbbjutott: a BATE Boriszov, 3–2-es összesítéssel

Östersund (svéd)–PAOK (görög) 2–0
Továbbjutott: az Östersund, 3–3-mal, idegenben szerzett góllal

Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Rheindorf Altach (osztrák) 2–2
Továbbjutott: a Maccabi Tel-Aviv, 3–2-es összesítéssel

Sheriff Tiraspol (moldovai)–Legia Warszawa (lengyel) 0–0
Továbbjutott: a Sheriff Tiraspol, 1–1-gyel, idegenben szerzett góllal

Red Bull Salzburg (osztrák)–Viitorul (román) 4–0
Továbbjutott: a Red Bull Salzburg, kettős győzelemmel, 7–1-es összesítéssel

Fenerbahce (török)–Vardar Szkopje (macedón) 1–2
Továbbjutott: a Vardar Szkopje, kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel

Suduva (litván)–Ludogorec (bolgár) 0–0
Továbbjutott: a Ludogorec, 2–0-s összesítéssel

Zenit (orosz)–Utrecht (holland) 2–0 – hosszabbítás után
Továbbjutott: a Zenit, 2–1-es összesítéssel

Videoton (magyar)–Partizan Beograd (szerb) 0–4
Továbbjutott: a Partizan Beograd, 4–0-s összesítéssel

Skënderbeu (albán)–Dinamo Zagreb (horvát) 0–0
Továbbjutott: a Skënderbeu, 1–1-gyel, idegenben szerzett góllal

Midtjylland (dán)–Apollon Limassol (ciprusi) 1–1
Továbbjutott: az Apollon Limassol, 4–3-as összesítéssel

AEK Athén (görög)–FC Bruges (belga) 3–0
Továbbjutott: az AEK Athén, 3–0-s összesítéssel

Sporting Braga (portugál)–Hafnarfjördur (izlandi) 3–2
Továbbjutott: a Sporting Braga, kettős győzelemmel, 5–3-as összesítéssel

Athletic Bilbao (spanyol)–Panathinaikosz (görög) 1–0
Továbbjutott: az Athletic Bilbao, kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel

Skendija (macedón)–AC Milan (olasz) 0–1
Továbbjutott: az AC Milan, kettős győzelemmel, 7–0-s összesítéssel

Rosenborg (norvég)–Ajax (holland) 3–2
Továbbjutott: a Rosenborg, kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel

Marseille (francia)–Domzale (szlovén) 3–0
Továbbjutott: a Marseille, 4–1-es összesítéssel

Crvena zvezda (szerb)–FK Krasznodar (orosz) 2–1
Továbbjutott: a Crvena zvezda, 4–4-gyel, idegenben szerzett több góllal

Hajduk Split (horvát)–Everton (angol) 1–1
Továbbjutott: az Everton, 3–1-es összesítéssel

Austria Wien (osztrák)–NK Osijek (horvát) 0–1
Továbbjutott: az Austria Wien, 2–2-vel, idegenben szerzett több góllal