Késely negyedik, Mihályvári-Farkas hatodik lett 1500 méter gyorson

Késely Ajna negyedik, Mihályvári-Farkas Viktória hatodik lett 1500 méter gyorson pénteken a budapesti úszó Európa-bajnokságon.

A nyitónapon 400 méter vegyesen Hosszú Katinka mögött ezüstérmes Mihályvári-Farkas hatalmas egyéni csúccsal, a második legjobb idővel jutott a döntőbe, ahol a szám favoritja, a címvédő olasz Simona Quadarella mellett úszhatott, míg Késely hetedikként vághatott neki a leghosszabb távnak- számolt be az MTI.

Az FTC 17 éves versenyzője valamivel gyorsabban kezdett, mint az előfutamban, de nem ment el Quadarellával, akinek a sikeréhez már féltávnál sem férhetett kétség.

A táv felénél Mihályvári-Farkas a harmadik, a 2018-as glasgow-i kontinensviadalon bronzérmes Késely Ajna pedig ötödik volt. A rutinosabb, de még mindig csak 19 éves Késely nem sokkal később már honfitársa előtt járt, a ferencvárosi kicsit elfáradt.

A magyarok végül nem tudtak beleszólni a dobogós helyekért folytatott harcba, a számot Quadarella könnyedén nyerte.