Készülődnek a strandkézisek, Buzás 10. lett a Világjátékokon

Buzás Károly számára véget ért a verseny a Világjátékokon, a másik magyar íjász szerdán mutatkozik be Wroclawban, akárcsak a magyar férfi strandkézilabda-válogatott. Kedden pedig a karatés Tadissi Martial lép küzdőtérre – többek között.

A Nemzeti Versenysport Szövetség hétfő esti beszámolója szerint Buzás Károly a 10. helyen végzett a Világjátékokon. A magyar íjász az olimpiai kategóriában a méretlen táv után a 12., a mért távot követően pedig a 11. helyen állt. Az egyenes kieséses szakaszban előbb 86-75-re nyert a finn Juuso Huhtala ellen, majd a következő körben 82-78-ra kikapott a német Sebastian Rohbergtől, így összetettben a 10. helyen zárt. A sportágban lesz még egy magyar induló: Kakas István a csupaszíj (barebow) kategóriában szerdán mutatkozik be Wroclawban.

A magyar férfi strandkézilabda-válogatott szerdán kezdi meg a küzdelmeket a Világjátékokon. Gulyás István csapata július 26-án előbb a lengyelek, majd az egyiptomiak ellen lép pályára, csütörtökön pedig a horvátokkal csap össze.

„Célunk továbbra is az, hogy minél előrébb végezzünk a Világjátékokon. Érmet szeretnénk nyerni Wroclawban” – fogalmazott Gulyás István, a strandkézilabda-válogatott szövetségi edzője.

A magyarok eddig 4 arany-, 3 ezüst-, és 4 bronzérmet szereztek a 10. Világjátékokon.

fotó: NVESZ