Kettős BHSE-győzelem született a 111. mezeifutó ob-n

Kecskeméten zárult a Mezei Futó Magyar Liga.

A Magyar Atlétikai Szövetség hivatalos honlapjának beszámolója szerint Magyarország 111. Mezei futó Bajnokságának Kecskemét adott otthont. A nagy hagyományú verseny során több korcsoport is összemérte tudását, a nap csúcseseménye kétségtelenül a felnőtt férfi és női futamok voltak, amelyek versenyében kettős BHSE-siker született – csak úgy, mint az országos bajnokságot megelőző Liga-fordulóban, Zamárdiban. A nők 5 km-es távján Böhm Lilla 15:34 perces idővel ért elsőként a célba. Az uraknál a hónap elején, még fedettpályán, a Glasgow-i Európa-bajnokságon induló Kovács Benjámin teljesítette a leggyorsabban a 8 km-t, győztes ideje 22:41. A bajnokok edzői: Kárai Kázmér és Csoma Ferenc.

Ami a további érmeseket illeti, dobogóra állhatott még az egyéni csúcsot futó, szintén a Bp. Honvéd SE-t erősítő, Tóth Lili Anna, a KSI SE atlétája, Pataki Anna, valamint az idei legjobbját elérő pécsi Bicsák Bence és a Békéscsabai AC versenyzője, Gregor László is. A felnőttek bajnoki versenyszámában a férfiaknál 74, a nőknél 54 atléta állt rajthoz a remek hangulatú viadalon Kecskeméten.