Lőrincz Viktor bosszút állt az olimpiáért Varsóban!

Varsóban véget értek a mindhárom szakág számára rendezett, világbajnoki szintű nemzetközi viadalok.

A Magyar Birkózó szövetség hétfői tájékoztatása szerint vasárnap a szabadfogású Ziólkowski- és a kötöttfogású Pytlasinski-emlékversenyen egy-egy magyar ötödik hely termett Lukács Norbert (szf, 65 kg) és Szilvássy Erik (kf, 85) révén.

Utóbbi kategóriában a friss Európa-bajnok Lőrincz Viktor imponáló módon menetelt a dobogó tetejére, összesen öt győzelmet aratott. Legyőzte többek között a riói olimpia két bronzérmesét, a fehérorosz Hamzatovot (8-0), valamint az ellene Brazíliában emlékezetes módon nyertesként kihozott német Kudlát (3-0), a döntőben pedig az ötkarikás bajnok orosz Csakvetadzét is felülmúlta (2-1). Utóbbi kettőn tehát revánsot vett a Rióban történtekért!

fotó: Magyar Birkózó Szövetség