Magyar bronzérem a President’s Cupon

A szombati napon fejeződött be számunkra az albániai Durrës városában rendezett, G2-es President’s Cup, amikor a kadetek mezőnyében a tavalyi Európa-bajnok, Salim Kamilah lépett pástra és egészen az elődöntőig menetelt.

A magyar szövetség beszámolója szerint nem indult zökkenőmentesen a nap, az orosz Tatrinseva szerezte az első pontot a 33 kg-osok között pástra lépő Salim Kamilah ellen, sőt, több ponttal is elhúzott és az első menet végén 7-3-ra vezetett. A második etapban sem sikerült egyenlítenie az ifjú Salim-lánynak és ötpontos hátrányból várta a záró harmadot. Ott azonban másodpercek alatt bevitt látványos fejtalálataival fordított és az utolsó percre már 23-21-es magyar előnnyel érkeztek a versenyzők. Az óriási adok-kapokból Kamilah jött ki jobban és már tízzel is elhúzott a hajrában, hogy aztán végül 36-27-es győzelemmel jusson be a negyeddöntőbe.

A négy közé jutásért újabb orosz versenyző következett. Ez a meccs jobban indult, hamar 3-0 állt az eredményjelzőn Kamilah javára. Israfilova az első negyed felénél, 7-0-nál talált először, de a szünetre így is megnyugtató, 17-3-as magyar vezetéssel mehettek pihenni a felek. A folytatásban sem változott a forgatókönyv, Kamilah számolatlanul termelte a pontokat és vitte sikerre támadásait, így a harmadik felvonásra nem is került sor, mivel pontkülönbséges, 38-5-ös sikert aratva a magyar lány jutott a legjobb négy közé.

Ritkán látni pontgazdagabb menetet, mint a horvát Uglesic és Salim Kamilah elődöntőjének első másfél perce volt, az ötvennél is több pontot hozó etapból déli szomszédunk jött ki jobban (26-27). Az őrült tempóból érthető okokból visszavettek és hol egyikük, hol másikuk szerzett minimális fórt. Az utolsó menet előtt 37-35-re Kamilah vezetett, és megkezdődött egy igazi taktikai csata. Itt már jóval kevesebb találat született, fél perccel a vége előtt 41-37 volt az állás, de mikor már csak tíz másodpercet mutatott az óra, a horvát feljött egy pontra, majd az utolsó pillanatokban fordítani tudott és ő jutott a fináléba.

Ezzel Salim Kamilah a magyarok legjobb eredményét érte el Albániában és állhatott a dobogó harmadik fokára.