Magyar diadalok és helyezések a budapesti darts hétvégén

A várakozást felülmúlóan szerepeltek a magyarok a darts Hungarian Open Weekenden.

A Nemzeti Versenysport Szövetség hétfői közlése szerint a 20 ország 197 férfi és 33 női versenyzőjét felvonultató budapesti eseményen Végső János és Czipó Vivien is döntőt játszhatott. A szombati és vasárnapi világranglista pontszerző versenyeken az ifjúságiak mezőnyében Kovács Tamara mindkét nap nyerni tudott – számolt be a Magyar Darts Szövetség.

A darts hétvége a sportág legrangosabb hazai eseményének számít – leszámítva az idén szeptemberi felnőtt Európa-bajnokságot –, amelyen két világranglista pontszerző versenyt bonyolítanak le. A Hotel Hungaria City Centerben szombaton rendezték a Hungarian Classic, vasárnap a Hungarian Darts Masters viadalt. Az eseményen az összesen közel 10 ezer euró pénzdíjazás mellett a felnőtt győztesek jogot szereztek a sportág egyik legrégebbi és legnagyobb presztízsű bajnokságán, a jövő évi World Masters szupertornán indulásra.

A Hungarian Classicon a férfiaknál a magyarok közül Végső János bejutott a döntőbe, ott azonban kiélezett csatában 6-5-re alulmaradt a szlovén Pratnemer ellen.

Czipó Vivien személyében a nőknél is volt magyar döntős szombaton. Az elődöntőben 0-4-ről elképesztő bravúrral 5-4-re fordító, mindössze 17 éves játékos a fináléban a felnőtt női világranglistán második De Graaf ellen játszott. A világklasszis holland ellen is helytállt a magyar fiatal, de végül 5-2-re kikapott.

A vasárnapi Hungarian Darts Mastersen a férfiaknál nem került magyar dartsos a legjobb négy közé, míg a nőknél Czipó Vivien és a világranglista hetedik helyén álló Ihász Veronika az elődöntőig jutott és lett harmadik.

A 18 éven aluliak mezőnyében a lányoknál mindkét versenynap fináléjába Czipó Vivien és Kovács Tamara jutott be, és némi meglepetésre utóbbi mindkét alkalommal felülmúlta a felnőtt mezőnyben remeklő riválisát. A fiúknál vasárnap Lakatos Gergely a második helyen végzett.