Magyar éremeső az Acro Cup-ban

Fantasztikusan teljesítettek a magyar egységek az akrobatikus tornászok második Budapest International Acro Cup elnevezésű viadalán, ahol egy arany, három ezüst és egy bronzérmet szereztek.

A Magyar Torna Szövetség vasárnapi tájékoztatása szerint a szombatihoz hasonló hangulat és teltház várta a sportolókat a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban vasárnap, amikor is a döntőket rendezték meg hazánk legnagyobb nemzetközi akrobatikus torna versenyén. A viadal zárónapján is volt kiért szorítani, hiszen tizenhárom magyar egység jutott be a döntőkbe.

A 11-16 évesek mezőnyében a Ferencvárosi Torna Club Győrffy Fanni, Vajna Lilla, Varga Büszke Borbála lánytriója az 5. helyen zárt (25,150). Ugyanebben a korcsoportban a párosok versenyében a zöld-fehérek duója, Buzási Éva, Ozsvár Klára nyolcadik lett (23,050).

Az serdülőknél fiú párosban a Budai Akrobatikus Sport Egyesület egysége, Koppány Márton és Pásztor Conor Soma 21,100 ponttal a harmadik helyet szerezte meg. Vegyespárosban az Érdi Torna Club versenyzői, Balogh Máté, Töpler Natasa 15,150 ponttal ezüstérmet szereztek. Ugyanebben a korcsoportban a női triók versenyében az FTC-s Buzási Anna, Horváth Emilia, Király Jázmin szerepelt a legjobban, 24,700 ponttal lettek a hatodikok. Kilencedik lett a Postás Sportegyesület Borbély Ninetta, Fodor Ráchel, Kozma Alexa összetételű triója (23,550). A párosoknál a Grassalkovich SE Balogh-Czoller Sára, Brandt Boglárka duója (23,800) hetedik, míg a Budai Akrobatikus Sport Egyesületből Pünkösti Mimi és Szegő Sarolta (22,200) tizedik lett.

A 12-18 évesek versenyében a Balance ATC–FTC–Postás SE színeiben induló Horváth Elizabet, Kutasi Vivien, Vincze Zita triója (26,650) ezüstérmet szerzett. Csakúgy, mint a vegyespárosoknál az FTC-s Nyári Zsolt és Vadász Heléna (23,900). A Budai Akrobatikus Sport Egyesület kettőse, Hajdu Artúr és Török Zsófia (20,910) negyedikként zárt.

A felnőttek páros versenyét a FTC-s Meleg Dóra, Vadász Virág (22,900) nyerte.

Vincze Gábor, a Magyar Torna Szövetség akrobatikus torna szakági vezetője:Minden várakozást felülmúlt ez a verseny. Lényegesen magasabb volt a színvonal, mint tavaly. Külön kiemelném a belga, valamint az izraeli csapatokat, ugyanakkor nekünk sincs miért szégyenkeznünk. Szervezőként is nagy élmény volt végigcsinálni ezt az egészet. Akikkel beszéltem a verseny végén, mindannyian pozitívan értékelték az itt eltöltött időt.