Már nem veretlen a Fradi, hatgólos vereség Bukarestben

A Ferencváros elveszítette veretlenségét a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, mivel a nyolcadik forduló szombati játéknapján 27-21-re kikapott a román CSM Bucuresti otthonában.

A bajnoki címvédő FTC keretéből szombaton Kovacsics Anikó és Szöllősi-Zácsik Szandra, a hazaiaktól Martine Smeets és Barbara Lazovic hiányzott a koronavírus-járvány miatt nézők nélkül rendezett mérkőzésen.

Eleinte felváltva estek a gólok, de mindkét oldalon sok lövést elrontottak a játékosok. Amikor a CSM először vezetett két találattal (8-6), Elek Gábor vezetőedző rögtön időt kért, majd magyar bajnoki címvédő csapata egyenlített, de ez csak fellángolásnak bizonyult. A Ferencváros védekezése és kapusteljesítménye sem volt megfelelő, támadásban egyre több volt a labdaeladás, ezeket kihasználva a románok hét perc alatt 7-1-es sorozatot produkáltak és magabiztosan vezettek a szünetben – számolt be az MTI.

A második felvonás elején is kapkodó volt a játék, a vendégeken eleinte a kapuscsere sem segített. Klujber Katrin három góljával csökkentette a különbséget az FTC (21-17), ám néhány kivételtől eltekintve hiányzott a hatékony védekezés és a lendületes ellenakciók, így a továbbiakban megint felváltva születtek a gólok. A hajrában a magyar együttesnek nem volt esélye hátrányának csökkentésére, így végül hat góllal kikapott.

A hazaiaknál Cristina Neagu, a vendégeknél Emily Bölk jutott el kilenc gólig. Bíró Blanka nyolc, Janurik Kinga hat védést mutatott be.

A két csapat tizedszer találkozott egymással tétmeccsen, három magyar siker mellett a románok hetedszer győztek.

A BL csoportkörében a december 1-jén kezdődő spanyolországi világbajnokság miatt szünet következik. Az öt győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel álló FTC legközelebb január 8-án lép pályára, amikor a montenegrói Buducnost Podgoricát fogadja.

A két csapat egy héttel ezelőtti, érdi találkozóját a magyar bajnoki címvédő 31-30-ra megnyerte.
Eredmény, csoportkör, 8. forduló, A csoport:
CSM Bucuresti (román) – FTC-Rail Cargo Hungaria 27-21 (16-11)
Bukarest, zárt kapuk mögött

CSM: DAVIDSEN – C. Martín 3, A. Klikovac 1, OMOREGIE 4, RAMUSZOVICS 4, NEAGU 9 (1), Dindiligan 2. Csere: J. Grubisic (kapus), Arntzen 3, Broch, Aune, S. Dembélé 1, A. Gogirla.
Vezetőedző: Adrian Vasile

FTC: Janurik – Malestein 2, Stolle, Behnke, Csiszár-Szekeres, E. BÖLK 9 (2), Márton G. 4. Csere: BÍRÓ B. (kapus), Grbics, Kisfaludy 1, Szucsánszki 1, Klujber 4, Tóth Nikolett, Kovács Anett, Hársfalvi
Vezetőedző: Elek Gábor

lövések/gólok: 47/27, illetve 47/21
gólok hétméteresből: 2/1, illetve 4/2
kiállítások: 4, illetve 4 perc