Maximális pontszámmal jutott tovább a BL-címvédő Győr

A címvédő Győri Audi ETO KC húsz góllal legyőzte otthon a horvát Podravka Koprivnica csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó, hatodik fordulójában szombaton.

A győrieknél ezúttal sem léphetett pályára a sérülésből gyógyuló Tomori Zsuzsanna, és a norvég Nora Mörk.

A hazaiaknak győzniük kellett, hogy maximális pontszámmal jussanak a középdöntőbe, a vendégeknek viszont pontot kellett volna szerezniük, hogy kiharcolják a továbbjutást.

A várakozásoknak és az erőviszonyoknak megfelelően jól kezdte a találkozót az ETO, amely tíz perc alatt megnyugtató előnyre tett szert (8-3). A címvédő a holland Nycke Groot vezérletével a folytatásban is lendületes, eredményes támadásokat vezetett, és jól védekezett, így nyolc találattal vezetett a szünetben.

A második félidő elején tíz gól fölé nőtt a különbség, Zlatko Saracevic vezetőedző már a 37. percben kikérte harmadik idejét. Az első felvonásban Kiss Éva, ebben az időszakban pedig Kari Aalvik Grimsbö védett remekül, nekik is köszönhető, hogy csapatuk 10-0-s sorozatot produkált, a Podravka több mint 15 percen át nem tudott betalálni.

Még tíz perc volt hátra, amikor már húsz találattal vezettek a házigazdák, és ezt meg is őrizték a végéig.

A Győrnek ez volt az utolsó tétmérkőzése idén, legközelebb január 2-án a Ferencváros elleni hazai rangadón lép pályára, mivel a bajnokság a november 29-én kezdődő franciaországi Európa-bajnokság miatt szünetel. A Bajnokok Ligája középdöntőjének első fordulóját január végén rendezik.

A győriek százszázalékos teljesítménnyel zártak a D csoportban, vagyis a maximális nyolc pontot viszik magukkal a középdöntőbe.

Eredmény,
női Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, C csoport:
Győri Audi ETO KC-Podravka Koprivnica (horvát) 37-17 (17-9)
a Győr gólszerzői: Kristiansen 6, Amorim 5, Hansen, Görbicz, Groot, Bódi 4-4, Knedlikova, Brattset 3-3, Afentáler, Varga, Fodor, Puhalák 1-1

A csoport végeredménye:
1. Győr 12 pont
2. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 6
3. Thüringer HC (német) 3
4. Podravka Koprivnica 3
Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények rangsoroltak.

korábban:
D csoport: Vipers Kristiansand (norvég) – FTC-Rail Cargo Hungaria 35-27 (18-14)

A középdöntő 2. csoportjának állása:
1. Győr 8 pont
2. CSM Bucuresti (román) 6
3. Vipers Kristiansand 4
4. Krim Mercator Ljubljana és Thüringer HC 3-3
6. Ferencváros 2

Az FTC-Győr meccset február, a Győr-FTC találkozót pedig március első hétvégéjén rendezik.

fotó: MTI/Krizsán Csaba