Megvan a 80 méter, Halász Bence vb ötödik

Halász Bence óriási új egyéni csúccsal, nagyon jó versenyzéssel az 5. helyen zárta a kalapácsvetés döntőjét a 2022-es világbajnokság szombati napján.

A 24 éves, Dohában 2019-ben világbajnoki bronzérmes magyar versenyző már első kísérletével 79 méter felett volt (79,12 m), amivel dobogós helyen állt. Innen tudott másodikra 79,46 méterre előrelépni, majd jött a harmadik dobás, amikor életében először 80 méter felett dobott.

A Szombathelyi Dobó SE kiválósága 80,15 méterre repítette a kalapácsot, amivel az 5. hely lett az övé. A verseny kiemelkedő színvonalát jelzi, hogy csupán egyszer, a 2007-es vb-döntőben volt ennél több olyan atléta, aki 80 méter felett dobott – számolt be a magyar szövetség.

Nagyon örülök és büszke vagyok rá, hogy végre sikerült áttörni a 80 méteres gátat. A boldogságom nem feltétlen, mert verseny közben úgy gondoltam, hogy képes lehetek előrébb végezni. Amíg le nem ment a harmadik sorozat, egy flowban voltam, majd 20 percre megállt a verseny. Ugyan a lendületem egy kicsit alábbhagyott, de nem adtam fel, küzdöttem tovább. A 80 méteres dobásom ugyan rendben volt, de technikailag éreztem benne némi hiányosságot. Az augusztusi Európa-bajnokság a fő versenyem az évben, de ez is egy fontos mérföldkő volt az évben, amit igyekeztem komolyan venni

– mondta Halász Bence a döntő után.

Szívből gratulálok Halász Bencének és az edzőjének, Németh Zsoltnak ehhez az eredményhez, hiszen minden idők egyik legerősebb döntőjében, fantasztikus, 80 méter feletti egyéni csúccsal lett világbajnoki ötödik helyezett!

– mondta Gyulai Miklós, a Magyar Atlétikai Szövetség elnöke.

A sportvezető szerint ez a döntő bebizonyította, hogy a magyar atlétika ott van a világ élvonalában.

„Csodálatos látni, hogy Halász Bence, akinek gyakorlatilag kimaradt a tavalyi éve a térdműtéte miatt, ilyen magas szinten tért vissza és jelezte, hogy egyrészt ott van a világ legjobbjai között, másrészt olyan küzdeni akarás, lelkierő van benne, ami újabb sikereket eredményezhet a számára jövőre a hazai rendezésű vb-n és idén augusztusban az Európa-bajnokságon is. Nagyon nagy szüksége van a magyar atlétikának az olyan szuperhősökre, mint Bence, akinek a példáját látva további sok ezer gyerek csatlakozhat a Kölyökből Atléta Programhoz és ismerkedhet meg ezzel a csodálatos sportággal. Örömmel látjuk a magyar atlétikában, hogy az a sportágfejlesztési program, ami az atlétikát a sportoló nemzet egyik alappillérévé teszi, nem csak a mindennapokban, de az élsportban is meghozza a gyümölcsét és hozzá kell tennem, hogy nagyon sok válogatott sportolót készítünk fel a Kiemelt Atléta Programban, így biztos vagyok benne, hogy minden korábbinál több magyar atléta lesz ott jövőre a hazai vb-n.”

– tette hozzá a MASZ elnöke.

Ezúttal a 81,98 méterrel pályafutása ötödik világbajnoki címét nyerő Pawel Fajdek mellett olimpiai bajnok honfitársa, a 81,03 méterrel ezüstérmes Wojciech Nowicki, a tokiói ezüstjét bronzra cserélő Eivind Henriksen (80,87 m) és a Bencénél alig kilenc centiméterrel nagyobbat dobó Quentin Bigot is a bűvös szám felett teljesített.