Megvan a második magyar érem a 14. Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon

Kedden folytatták sikeres szereplésóket Szarajevóban a magyar fiatalok. A 14. Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál második versenynapján Bontovics Balázs rövidpályás gyorskorcsolyázó 500 méteren bronzérmes lett. A hétfői arany után ez a második magyar érem; a fesztivál történetében – 1993-tól – a 17. medál, köztük az 5. bronz…

A Magyar Olimpiai Bizottság hivatalos honlapjának keddi beszámolója szerint a rövidpályás gyorskorcsolyázók gondoskodtak arról, hogy az EYOF második napján se maradjunk érem nélkül. Bontovics Balázs az 500 méteres távon egészen a négyes döntőig menetelt. A finálé utolsó körében orosz riválisa a harmadik helyen haladó magyar fiút szabálytalanul előzte, Balázs elesett, majd a negyedik helyen ért célba. A bírók a szabálytalankodó oroszt kizárták, így a magyar versenyző megszerezte a magyar küldöttség – hétfői arany utáni – második érmét, egy bronzot.

Nem sokkal később a magyar vegyesváltó fölényesen nyerte a futamát, méghozzá a mezőny legjobb idejét elérve. A rövidpályás gyorskorcsolyázók két nap pihenő után az 1000 méteres távval és a 3000 méteres vegyesváltók döntőjével folytatják.

Curlingben jól kezdte a második találkozóját a Biró Blanka, Dobor Dia Regina, Szarvas Kristóf, Tatár Lőrinc Sebestyén összeállítású magyar válogatott az addig két győzelemmel álló oroszok ellen. Két end után már 3-0 volt a magyarok előnye. Egy kis megtorpanás után a hatodik end után már 6-2-re vezettek Tatár Lőrincék. A hetedik endben az oroszok mindent megpróbáltak, de a nyolcadik endre már nem is került sor, hiszen csapatunk 6-5-re megnyerte a találkozót.

A nap befejezéseként a három vereséggel a csoport utolsó helyén tanyázó törökök következtek, akik nem tudták megállítani a magyarokat, a mieink 6:2-re nyertek. Ez a győzelem azért is fantasztikus, mert Szarvas Kristóf a délelőtti verseny után rosszul érezte magát, délután már nem tudott pályára lépni, így hárman küzdöttek meg a továbbjutásért.

Alpesi sízésben az időjárás a fiúknak sem kedvezett. A szakadó hóban a műlesiklás első futamában Tausz András a 43., a másodikban a 31. helyen fejezte be a versenyt. Hoque Isbat Áron az első futamban kiesett.

A sífutók 5 km-es szabad stílusú versenyszámában Laczkó Evelin Vivien a 69., Kocsik Nóra a 80., a fiúk 7,5 km-es szabad stílusú számában Balog Zoárd Ákos a 92. helyen ért a célba.

fotó: MOB/Szalmás Péter