Milák Kristóf Európa-bajnok, Márton Richárd ezüstérmes 200 méter pillangón! – videó

Kettős magyar siker Rómában.

Milák Kristóf címét megvédve arany-, Márton Richárd pedig ezüstérmet nyert 200 méter pillangón a római úszó Európa-bajnokság keddi napján. A szám világcsúcstartója (1:50.34), egyben olimpiai és világbajnoka kiváló, 1:52.01 perces idővel csapott célba, míg honfitársa óriási egyéni csúccsal, 1:54.78 perccel zárt – számolt be az MTI.

A Honvéd 22 éves klasszisa magasan a legjobb idővel várta a finálét, míg klubtársa az előfutamban, majd az elődöntőben is élete legjobbját (1:55.36) úszva negyedikként kvalifikálta magát a legjobb nyolc közé.

A rajt után szinte azonnal egyértelművé vált, hogy Milákot senki sem szoríthatja meg, csak az óra volt az ellenfele. Végül minden idők nyolcadik legjobb idejével nyert. Márton eközben óriási hajrával az olasz Alberto Razzetti megelőzve gyűjtötte be pályafutása eddigi legnagyobb sikerét.

Az idő most egyáltalán nem érdekelt. A lényeg, hogy Ricsi felkerült a dobogóra. Beérkeztem, kicsit várnom kellett a többiekre és láttam, hogy Ricsi, aki az utolsó fordulónál még hátrébb volt, lehajrázza az olaszt

– nyilatkozta a magyar újságíróknak a vegyes zónában Milák, aki az eredményhirdetésnél felhívta maga mellé a dobogó tetejére Mártont, akivel együtt készül. Az érmeket Wladár Sándortól, a Magyar Úszó Szövetség elnökétől vehették át.

Tudtam, hogy a végén nekem lesz erőm, az olasznak pedig nem. A középdöntő előtt megmutatták nekem Gyurta Dániel londoni olimpiai győzelmét, ahol mindent kiadott magából. Azt mondták, így kell úszni

– fogalmazott a vegyes zónában Márton.

Milák önmaga harmadik, a magyar küldöttség negyedik aranyát nyerte az olasz fővárosban. Korábban a 4×200 méteres gyorsváltó záróembereként, illetve 100 méter pillangón diadalmaskodott, emellett pedig 100 méter gyorson, illetve a 4×100 méteres gyorsváltó tagjaként szerzett egy-egy ezüstöt.

Sebestyén Dalma hetedik, Hosszú Katinka nyolcadik 200 méter vegyesen

Sebestyén Dalma hetedik, Hosszú Katinka pedig nyolcadik helyen végzett 200 méter vegyesen a római úszó Európa-bajnokság keddi napján. A háromszoros olimpiai bajnok 2:14.37 perces idővel ért célba, a szám másik magyar versenyzője, Sebestyén Dalma 2:13.45-tel zárt.

Az elődöntőben Hosszú a harmadik, Sebestyén pedig a nyolcadik időt érte el, az azonban hamar kiderült, hogy előbbi megközelíteni se tudja egy nappal korábbi teljesítményét, így a dobogóért folytatott harcban egyik magyar sem lesz érintett. Hosszú közel két másodperccel maradt el hétfői idejétől, így még honfitársa is előtte végzett.

A számot végül címét megvédve az izraeli Anastasya Gorbenko nyerte 2:10.92 perces idővel.

Szabó Szebasztián 14. lett 50 méter gyorson

Szabó Szebasztián nem jutott fináléba 50 méter gyorson a római úszó Európa-bajnokság keddi napján, mivel az elődöntőben a 14. időt érte el. A győriek zentai születésű versenyzője délelőtti idején (22.22) ugyan javítani tudott, de 22.13 másodperces teljesítménye is kevésnek bizonyult a legjobb nyolc közé kerüléshez.

Jól érzem magam, minden úszásnál százszázalékosan odatettem magam. Persze az idők miatt egy kicsit sajnálkozom, de büszke vagyok arra, hogy itt lehettem. Én nem erre a viadalra készültem, a vb után tartottam egy pihenőt, hogy most, amikor hazamegyünk, egyből munkába tudjak állni, hiszen nagyon fontos számomra a decemberi rövidpályás világbajnokság

– nyilatkozta az MTI-nek Szabó, aki júniusban ebben a számban minden idők legjobb magyar eredményét elérve negyedik volt a Duna Arénában rendezett világbajnokságon.

Szabó hozzátette, a rövidpályás vb-n mindenképpen javítani szeretne, mert tavaly a koronavírus miatt nem úgy sikerült számára, ahogy tervezte.

Jakabos döntős, Hosszú búcsúzott 200 méter pillangón

Jakabos Zsuzsanna a hatodik helyen döntőbe jutott, Hosszú Katinka viszont a 13. helyen végzett 200 méter pillangón a római úszó Európa-bajnokság keddi napján. A háromszoros olimpiai bajnok – azt követően, hogy 200 méter vegyesen nyolcadik lett a program elején – 2:14.54 perces idővel búcsúzott, honfitársa viszont 2:10.77-tel bekerült a szerdai zárónapon sorra kerülő fináléba.

Elégedett vagyok az idővel, bár azért tudtam idén már ennél jobbat is. Remélem, van még bennem

– mondta az MTI érdeklődésére Jakabos.

Hosszú azzal kezdte a vegyes zónában várakozó magyar újságíróknak, hogy ahogyan előre jelezte, mindhárom számot bevállalta kedden, de ez most nem jött be:

Egyszerűen elfogytam, már délután éreztem, hogy szűkös az idő a regenerálódásra, de nem tudom mennyivel lett volna ez jobb, ha nem úszom délelőtt. Az egész felkészülés kicsit elcsúszott, ennyi.

A 33 éves klasszis csalódottan fogalmazva elmondta, „nem jó érzés így versenyezni„, mert nincs hozzászokva, hogy nyolcadikként száll ki a vízből. Hozzátette, egy-két hét pihenő következik, mert jön az esküvője, azt követően viszont mindenképpen döntenie kell, mivel ha a folytatás mellett dönt, akkor bele kell állnia a kőkemény felkészülésbe.

Kós Hubert döntős 200 méter vegyesen

Kós Hubert a második idővel bejutott a döntőbe 200 méter vegyesen a római úszó Európa-bajnokság keddi napján.  Az UTE 19 éves versenyzője délelőtti idejét (2:00.65) megjavítva, 1:59.38 perccel csapott célba.

Szerencsére sikerült elaltatni az ellenfeleket, hiszen én nem szoktam ilyen lassan kezdeni, így a végén én tudtam jönni és nem ők. Ugyanakkor a döntőben már mindenképpen erősebben kell indulnom, bízom egy jó úszásban

– nyilatkozta az MTI-nek Kós.

A szám döntőjét szerdán 18.37-kor rendezik.

Kovács Benedek 12. 100 méter háton

Nem jutott döntőbe Kovács Benedek, a 12. helyen végzett 100 méter háton a római úszó Európa-bajnokság keddi napján. A BVSC 24 éves úszója délelőtti idején (54.67) ugyan javított, de 54.47 másodperces teljesítményével nem volt esélye a fináléra.

Egyértelműen ez volt a legszebb időszak a pályafutásomban, a vb-n már láttam, hogy valami alakul, most itt pedig sikerült érmet nyernem kétszázon. Látszik, hogy arra lett kihegyezve a felkészülésem, de a jövő szempontjából százon is javulnom kell

– mondta az MTI-nek Kovács, aki szombaton 200 méter háton ezüstérmet nyert, ezzel felnőtt karrierje során először állt a dobogón világversenyen. Hozzátette, most legalább négy-öt hét pihenőre van szüksége főként azért, hogy mentálisan feltöltődjön az előtte álló feladatokra.

Negyedik a 4×200 méteres vegyes gyorsváltó

A 4×200 méteres magyar vegyes gyorsváltó a negyedik helyen végzett a római úszó Európa-bajnokság keddi napján.

A Márton Richárd, Mészáros Dániel, Pádár Nikolett, Ábrahám Lilla összeállítású négyes 7:34.55 perces idővel ért célba. A számot a britek nyerték a franciák és a házigazda olaszok előtt, ez a három váltó kimagaslott a mezőnyből, így egymással vívott nagy harcot a dobogós helyezésekért.

4×200 m vegyes gyorsváltó, Európa-bajnok:
Nagy Britannia (Thomas Dean, Matthew Richards, Freya Colbert, Freya Anderson) 7:28.16 perc
2. Franciaország (Salvan Hadrien, Wissam-Amazigh Yebba, Charlotte Bonnett, Lucile Tessariol) 7:29.25
3. Olaszország (Stefano Di Cola, Matte Ciampi, Alice Mizzau, Antonietta Cesarano) 7:31.85
4. MAGYAROSZÁG (Márton Richárd, Mészáros Dániel, Pádár Nikolett, Ábrahám Lilla) 7:34.55

fotó: MTI / Czeglédi Zsolt