MTK fölény a felnőttek mezőnyében a ritmikus gimnasztika Magyar Kupában

A felnőtteknél minden szeren az MTK versenyzői végeztek az élen az idei év egyik legjelentősebb hazai ritmikus gimnasztika viadalán, a Junior Felnőtt Magyar Kupán. A torna egyúttal válogatóverseny is volt.

A hatai szövetség vasárnapi tájékoztatása szerint a Törökbálinti Sportcsarnok adott otthont a 2018. évi Magyar Kupának. A megmérettetés kiemelt jelentőségű volt, ugyanis ez a verseny egyben az első 2019. évre vonatkozó válogató a Junior 1, és a Felnőtt korosztálynak.

A viadalon az egyéni összetett mellett, a sportolók mind a négy szeren (karika, labda, buzogány, szalag) bemutatták gyakorlataikat. A felnőtteknél az MTK Budapest együttesének versenyzőit kell kiemelni, akik az egyéni összetett mellett, mind a négy szeren megszerezték az első három helyezést. Pigniczki Fanni három döntőben (egyéni összetett 71,275; karika 19.100; labda 19.400) is az élen végzett, valamint a szalag fináléjában a második (15.525) lett.
Váray Míra két, harmadik pozíció mellett (egyéni összetett 69.600; karika 18.600) egy második (labda 18.600) valamint egy első (buzogány 18.300) hellyel gazdagodott. Juhász Anna egyéni összetettben a második (71,075) lett. Karikán megismételte ezt a teljesítményt (18.800). A labda döntőjében harmadik (18.375), buzogánnyal második (17.850) szalaggal pedig első (16.050) helyen végzett.

Az MTK három kiválósága mellett klubtársuk, Kis Alexandra buzogányon szerzett harmadik helyet (17.700). Szalagon pedig a dobogó legalsó fokára, a szintén kék-fehér színekben versenyző Borda Korinna (15.000) ért fel.
Egyéni összetettben a Pigniczki Fanni, Juhász Anna, Váray Míra hármas mögött Kis Alexandra, Juhász Emma, valamint Maros-Szabó Réka  végzett, így ez a hat versenyző kvalifikálta magát a mesterfokú bajnokságra.

Deustch-Lazsányi Erika, vezetőedző, MTK Budapest, a MRGSZ Technikai Bizottságának elnöke: Sokan vettek részt ezen a megmérettetésen, hiszen nekünk ez egyben egy válogató verseny is volt. Az egész tornáról elmondható, hogy nagyon jó hangulat uralkodott, hiszen a hosszú nyári szünet után ez volt az első olyan hazai viadal, ahol mindenki megmutathatta magát a szakmának. Az eddigiek alapján úgy tűnik, hogy a felnőtt-válogatott keretének összetétele nem változik, tehát a négy lány, a Pigniczki, Juhász, Váray, Kis-féle egyéni válogatott, jövőre is domináns marad.