Óriási meglepetés a vb-n: Angola egy góllal legyőzte Katart

Angola válogatottja meglepetésre egy góllal legyőzte Katar csapatát a német-dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság első fordulójában, a magyar érdekeltségű koppenhágai D csoportban, pénteken.

Az afrikaiak sokkal jobban kezdtek, a szünetben négy góllal vezettek. A közel-keleti együttes a második félidő elején előbb felzárkózott, majd egy 4-0-s sorozattal egyenlített, a hajrában pedig – 1-0 után először – ismét vezetett. Az izgalmas végjátékban Angola egyenlített, majd egy utolsó másodpercben szerzett góllal a győzelmet is megszerezte.

A müncheni B csoportban Macedónia magabiztosan nyert Japán ellen. Az európai csapatban a Telekom Veszprém balszélsője, Dejan Manaszkov 11 lövésből hét gólt szerzett, az ázsiaiaknál a Dabas jobbátlövője, Tokuda Sinozuka hat kísérletből kétszer volt eredményes.