Örült végjáték követően győzött a Fradi

Nehezen hozta a kötelezőt a Ferencváros, miután 23-21-re legyőzte a német Borussia Dortmund együttesét a női kézilabda BL utolsó csoportmérkőzésén Érden

Roppant fontos találkozóra került sor Érden, miután a Fradi hazai pályán fogadta a német Borussia Dortmundot a női kézilabda BL csoportkörének utolsó fordulójában. A zöld-fehéreknek hozniuk kell a kötelezőt, ahhoz, hogy a biztos továbbjutás meg legyen. A csoport többi mérkőzésétől függ, hogy végül hol végez a Ferencváros.

A tét nagysága miatt rengetegen jöttek ki az Érd Arénába. A találkozó előtt kiderült az FTC keretében sérülés miatt Bíró Blanka és Julia Benke, míg a vendégek részéről Amelie Berger, Tina Abdulla, Mie Sophie Sando és Merel Freriks hiányzott, ezért csak tíz mezőnyjátékost tudtak benevezni.

A Fradi számára nem kezdődött jól a mérkőzés, ugyanis az ötödik percben két góllal mentek a vendégek (0-2). Aztán jött a fordulat a zöld-fehéreknél: a 6. percben Márton Gréta révén szépítettek, sőt a kilencedik minutumban egyenlített is a Ferencváros (3-3). A 11. percben a Fradi vezetett (5-4). Ezután fordulatokban és izgalmakban nem volt hiány: Janurik-védések, kimaradt hazai lehetőségek. Az első félidő közepén előbb a Fradinál közel nyolc percig, míg a vendégeknél tíz percig nem tudtak kapuba találni, ezután a Ferencváros három gólos előnyre tett szert, de jöttek is a hibák, így Elek Gábor időt is kért. Fordulatos hajrá következett: Stolle révén két góllal vezetett a Fradi, Janurik újabb bravúros védése is kellett, ám a félidő utolsó gólját a németek szerezték (12-11).

A második játékrész elejét mindkét csapat jól kezdte, hiszen jól védekeztek, viszont támadásban a Fradi hatékonyan és gólerősen játszott. Annyira jól ment, hogy a 41. percben 17-13-ra elhúztak a zöld-fehérek. Ami ezután történt arra senki nem számított: váratlanul fordult a játék képe, a vendégek fokozatosan jöttek vissza a mérkőzésbe, míg a Fradi támadásban sokat hibázott,több , mint kilenc percig nem találtak be a német kapuba. Yara ten Holte bravúros védéseket mutatott be, ezt a Borussia egy 6-0-s sorozattal használta ki és ismét vezetett (17-19).

Az 50. percben Szöllösi-Zácsik Szandra megtörte a gólcsendet (18-19). A hajrához közeledve ismét fordult a játék képe: fokozatosan jött vissza a Fradi,míg a vendégek elkezdtek fáradni, nem tudták bírni a lépést a zöld-fehérekkel. Az utolsó percben 25-25 volt az állás, és ekkor ismét jöttek a Janurik-védések. és a fontos gólok. A találkozó utolsó Fradi gólját – ami eldöntötte az összecsapást – a csapat motorja és lelke, Szucsásnszki Zita szerezte. Végül a zöld-fehérek 23-21-re legyőzték a Dortmundot, győzelemmel zárták a csoportmérkőzéseket.

A magyar csapatban Alicia Stolle és Szöllősi-Zácsik Szandra, a németeknél Laura Van der Heijden is négy gól szerzett. A kapusok közül Janurik 11, Ten Holte kilenc védést mutatott be.

A Ferencváros nyolc győzelemmel, három döntetlennel, valamint három vereséggel az A csoport harmadik helyén végzett a csoportban, és a negyeddöntőbe jutásért a szlovén Krim Mercator Ljubljana vagy a svéd IK Sävehof lesz az ellenfele. Amennyiben a Brest Bretagne legyőzte volna a Rosztov-Dont, a magyar együttesnek nem kellett volna pályára lépnie a rájátszás első fordulójában, de az oroszok 29-18-ra nyertek Franciaországban.

Eredmény, csoportkör, 14. (utolsó) forduló, A csoport:
FTC-Rail Cargo Hungaria – Borussia Dortmund (német) 23-21 (12-11)
Helyszín: Érd Aréna, Játékvezetők: Marina Duplii és Olena Pobedrina (ukránok)

Gólszerzők: Szöllősi-Zácsik 4, Stolle 4, Kovács A. 3, Bölk 3, Szucsánszki 3, Malestein 2, Márton 2, Klujber 1, Grbics 1, ill. Van der Heijden 4, Freeriks 3, Ronning 3, Grijseels 2, Zschocke 2, Gutierrez 2, van Zijl 2, Moreno 2, Uscinowicz 1.

lövések/gólok: 39/23, illetve 39/21
gólok hétméteresből: 2/0, illetve 4/3
kiállítások: 10, illetve 2 perc

fotók: Blasius Photography / Horváth Balázs