Pekler Zalán ezüstérmet szerzett junior fekvő puskában a sportlövő-vb-n

Pekler Zalán ezüstérmet nyert vasárnap a juniorok között a kisöbű szabadpuska fekvő testhelyzetű számban a dél-koreai Csangvonban zajló sportlövő-világbajnokságon.

Az ifjúsági olimpiára készülő 18 éves sportoló – a magyar szövetség tájékoztatása szerint – 619,1 körrel zárta a 60 lövéses versenyt, hat tizedkörrel maradt el a győztestől, a norvég Benjamin Karlsentől.

Pekler a magyar küldöttség második érmét szerezte meg a vb-n. Szombaton a junior női sportpisztolyos csapat végzett a harmadik helyen.

ISSF World Championship All Events 2018 - Changwon, KOR - 50m Rifle Prone Men Junior

A felnőtteknél az olimpián nem szereplő férfi futócéllövő 10 méteres 30+30-as számban nem remekeltek a magyarok. A legelőkelőbb helyen Boros László végzett, aki 565 körrel a 13. lett. Sike József 562 körrel a 18., míg Tasi Tamás 547 körrel a 27. pozícióban fejezte be a versenyt. A csapat egy triót megelőzve hatodikként zárt.