Piros győzött, Fucsovics kikapott – 1-1-re állunk az első nap után a franciák ellen

Az első meccsen Piros Zsombor meglepetésre két szettben legyőzte Benjamin Bonzit, majd a következő találkozón Fucsovics Márton kikapott Ugo Humbert-től a Tatabányán zajló Magyarország-Franciaország tenisz Davis Kupa-selejtező pénteki nyitónapján, így a párharc 1-1-re áll

A világranglistán 182. Piros Új-Kaledóniában kezdte az évet, ahol egy challenger-tornán a nyolcaddöntőig jutott, majd az Australian Open selejtezőjében két győzelmet aratott, és kis híján feljutott a főtáblára. Azóta még egy franciaországi kisebb viadalon indult, ahol a nyitókörben kikapott.

Az Australian Open 2017-es junior bajnoka pályafutása során először találkozott a 45. helyen álló Bonzival, aki nemrég a harmadik fordulóig jutott a melbourne-i Grand Slam-versenyen. A 6500 férőhelyes Multifunkciós Sportcsarnokban a környékbeli hóvihar ellenére mintegy 1200-an voltak jelen a bemelegítésnél, majd fokozatosan 2000-re kúszott fel a nézőszám. A vendégtábor mintegy 30 szurkolóból állt, és ott ült a francia szövetség (FFT) küldöttségében a 10 ATP-tornát nyert horvát Ivan Ljubicic – Roger Federer volt edzője – is, a 2024-es olimpiai felkészülést koordináló igazgatóként.

A DK-történelem első tatabányai csatája 3:1-gyel kezdődött, ám az ekkor már alig hibázó Bonzi hamarosan utolérte a 23 éves magyart, aki 4:5-nél három szettlabdát hárított. A rövidítésben a közönség által hajtott Piros szenzációs ütésekkel 3-0-ra, majd 5-1-re elhúzott, s végül 59 perc alatt hozta a nyitószettet.

A folytatásban a 26 éves ellenfél brékelt 1:1-nél, majd 1:3-nál három labdája volt a dupla brékhez, de ekkor nagyot fordult a meccs. A rendkívül stabilan játszó Piros sorozatban négy gémet nyert, és 5:3-nál már a mérkőzésért adogatott. Két meccslabda következett, a másodiknál Bonzi a hálóba ütött egy röptét, így Piros 1 óra 36 perc alatt óriási meglepetésre győzött – számolt be az MTI.

Nektek is gratulálok, együtt nyertük, óriási erőt adtatok”

– mondta elsőként a közönségnek Piros Zsombor.

Az első szett nagy csoda volt, az ellenfél szettlabdájánál vonalat ütöttem, aztán a másodikban mélyen voltam mentálisan, de meg tudtam nyugodni, részben a kapitány segítségével. Nagy Zoli már az elején mondta, hogy szerinte kicsit tart tőlem az ellenfél, ezzel együtt irtózatosan nehéz volt, nem szoktam top 50-esekkel játszani. El se hiszem, hogy két szettben nyertem

– tette hozzá.

A világranglistán 71. Fucsovics másodszor szállt szembe a 86. helyen álló Humbert-rel, első találkozójukat a balkezes ellenfél nyerte 2021-ben a stuttgarti füvön.

A magyar válogatott vezére remek formában érkezett a DK-csatára, ugyanis az év elején megnyerte a canberrai challenger-versenyt, majd a harmadik fordulóig jutott az Australian Openen. Mellette szólt az is, hogy a nemzeti csapatban 2010 óta 35 egyéni mérkőzést vívott, és 24-szer győzött.

A Davis Kupa-újonc Humbert már a 25. helyen is megfordult a világranglistán, három ATP-trófeát gyűjtött, 2021-ben pedig negyeddöntős volt a tokiói olimpián.

Második összecsapásukat is a metzi játékos kezdte jobban, 3:1-re meglépett, majd két labdája volt a dupla brékhez. Az MTK teniszezője ezeket még hárította, de a játszmát már nem tudta megfordítani, így 40 perc elteltével szetthátrányba került.

A második felvonás ott folytatódott, ahol az előző abbamaradt: a 30 éves Fucsovics egy-egy szemet gyönyörködtető megoldását rendre rontott ütés követte, miközben a hat esztendővel fiatalabb Humbert-t a bekiabálások sem zökkentették ki. Hamarosan ismét 1:3 állt az eredményjelzőn, majd újabb francia brék következett, és 1:5-nél elúszni látszott a meccs. A nyíregyházi játékos többször is tehetetlenül tárta szét a kezét Humbert kiváló ütései nyomán, egyszer még hozta a szerváját, aztán az ellenfél adogatóként már lezárta az 1 óra 14 perces mérkőzést.

Nem tudok mit mondani, az ellenfelem hiba nélkül játszott, gratulálok neki” – nyilatkozta Fucsovics Márton. „Ha így megvernek, akkor nem tudok mit csinálni. Örülök, hogy Zsombi nyert, mert így maradt esély a győzelemre, remélem, holnap jobban játszom

Humbert azzal kezdte, hogy nagyon izgult a Davis Kupa-bemutatkozása előtt.

Köszönöm a szurkolóinknak a bíztatást, éreztem, hogy előttük most nem szabad kikapnom. Nehéz volt fókuszálnom a meccs közben, de megtaláltam a ritmust, és nem gondoltam arra, hogy előttem Bonzi kikapott a nyitómeccsen

– árulta el.

Szombaton 12 órától a páros mérkőzésen Marozsán Fábián és Valkusz Máté az Arthur Rinderknech, Nicolas Mahut duó ellen lép pályára. Utána rendezik egyesben a Fucsovics-Bonzi és a Piros-Humbert összecsapásokat.

A párharc győztese a döntő 16 csapatos csoportkörében folytathatja szereplését szeptemberben.