Rapport holtversenyben harmadik a sakk GP utolsó állomásán

Rapport Richárd holtversenyben harmadik lett az idei sakk Grand Prix-sorozat utolsó, Palma de Mallorca-i állomásán, összetettben pedig a 14. helyen zárt.

A viadal honlapja szerint az élen is holtverseny alakult ki az egyformán 5,5 pontos orosz Dmitrij Jakovenko és az örmény Levon Aronjan között, mögöttük pedig heten zártak 5 ponttal, köztük a 18 fős rajtlistán 15. helyre rangsorolt Rapport.

A GP négy versenyből állt, s a zárás után eldőlt, hogy az összetett első két helyezettje, az azeri Sahrijar Mamedzsarov és az orosz Alekszandr Griscsuk indulhat a jövő évi, nyolcfős berlini világbajnok-jelölti tornán, amelynek győztese kihívhatja a norvég világbajnokot, Magnus Carlsent.

A 21 éves Rapport Richárd 14. lett a GP-pontversenyben. A meghívott 24 sakkozónak a négyből három tornán kellett játszania, az egyes versenyeket 18 résztvevővel bonyolították le. A tornák összdíjazása 130 ezer euró volt.