Rasovszky Kristóf 12., Olasz Anna 17. lett Katarban

Rasovszky Kristóf a 12., Olasz Anna pedig a 17. lett 10 kilométeren a nyíltvízi úszók idei világkupa-sorozatának katari nyitóállomásán.

A vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség honlapjának beszámolója szerint a szombati dohai viadalon kettős holland siker született, miután a 70 főt felvonultató férfiaknál az olimpiai bajnok Ferry Weertman, a 42 indulót számláló női mezőnyben pedig a szintén ötkarikás aranyérmes Sharon van Rouwendaal győzött. A junior-világbajnok Rasovszky 26.30, a felnőtt világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes Olasz 41.80 másodperccel a nyertes mögött ért célba.

Nem volt egy rossz verseny, jól is ment, de az utolsó kör első felében beszorultam, és nem tudtam időben megindulni. Elkerülhető lett volna, ha ebben a fázisban még előrébb egerészem magam. Jó lecke volt, legközelebb okosabb leszek. Igazából annak örülök, hogy egyáltalán nem haltam meg, mint tavaly, Abu Dhabiban” – idézte tájékoztatójában Rasovszkyt a Magyar Úszó Szövetség.

A világkupa kilenc versenyből áll, a negyediknek Magyarország, közelebbről Balatonfüred ad otthont június 16-án. A következő versenyt május 20-án a Seychelle-szigeteken rendezik.