Remek kapusteljesítménnyel győztek a franciák

A világbajnok francia válogatott hat góllal legyőzte Svédország csapatát a horvátországi férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában, szombaton.

A játéknapot megelőzően a franciák két cserét is végrehajtottak a keretükben: Timpothey N’Guessan és Benjamin Afgour helyett Romain Lagarde és Luka Karabatic került a csapatba. Utóbbi csupán másfél percet tölthetett a pályán, mert az első félidőben súlyos szabálytalanság miatt piros lapot kapott.

A svédek a második percben szerezték első góljukat, ám ezt követően a francia Vincent Gerard sorozatban tíz védést mutatott be 11 perc alatt, így csapata három góllal elhúzott. A Montpellier kapusa a folytatásban is remekelt, de ezt csapattársai nem tudták megfelelően kihasználni a szünetig (10-8).

A 41. percben sikerült egyenlíteniük a skandinávoknak (12-12), fordítani azonban nem tudtak, mert ellenfelük egy 5-0-s sorozattal még a hajrá előtt eldöntötte a meccset.

Vincent Gerard 53 százalékos hatékonysággal védett (36/19), ezért őt választották a mérkőzés legjobbjának. A mezőny legeredményesebb játékosa a francia Cedric Sorhaindo volt, aki mind az öt lövését gólra váltotta. Csapatuk továbbra is százszázalékos a kontinenstornán.