Remek siker: Gulyás Michelle bronzérmet szerzett a hazai öttusa vk-n!

Újabb remek eredménnyel rukkolt elő Gulyás Michelle, juniorkorú versenyzőnk a szófiai világkupaverseny megnyerése után ezúttal a székesfehérvári Világkupa-döntőn állhatott fel a dobogó harmadik fokára.

A Magyar Öttusa Szövetség hivatalos honlapjának pénteki közlése szerint Tibolya Péter tanítványa a csütörtöki rangsoroló vívás során 21 tust ért el, amelynek köszönhetően a nyolcadik helyen folytathatta a pénteki versenynapot. Úszásban az ötödik legjobb időt úszta, míg a lovaglásban egy verőhibával a 16. helyen zárt, ám összetettben holtversenyben a brit Kate French-csel sikerült a második helyre feljönnie, s 25 másodperces hátrányban az egyiptomi Amira Kandilhoz képest rajtolhatott el a laser runban.

Fején a megszokott piros sapkában vágott neki az utolsó számnak, amelyben ismét elképesztő teljesítményt nyújtott – főként annak tudatában, hogy a fegyverével technikai gondjai adódtak.

Nagyon bosszantott, hogy a pisztolyom kibabrált velem a második-harmadik sorozatban, de ami itt elment azt a futásban dacból, küzdésből beleadtam. És bár zárt kapus volt ez a verseny, jólesett, hogy a pálya minden pontján hallottam a nevem. Buzdítottak edzők, versenytársak, mindenki, aki ma bejöhetett erre a versenyre. Nem tehettem meg, hogy nem nyerek nekik érmet” – mondta mosolyogva a pályafutása első világkupa-döntőjén szereplő Gulyás Michelle a versenyt követően.

Michelle ismét fantasztikus teljesítményt nyújtott, s biztosan állítom, hogy az aranyért csatázott volna, ha a pisztolyával nincsenek problémái. Nagyon éretten oldotta meg ezt a helyzetet, csak azt tudom mondani, hogy ígéretes hónapok elé nézünk” – értékelt Kállai Ákos női szövetségi kapitány.

A másik két magyar versenyző közül Guzi Blanka a 21. helyre futott fel a laser runban, Alekszejev Tamara azonban csalódottan zárta a napot, mert 0 pontos lovaglása miatt elszálltak az esélyei a jó szereplésre, s végül a 35. lett.

Eredmények, női verseny:
1. Kate French (brit) 1384 pont
2. Annika Schleu (német) 1378
3. Gulyás Michelle 1376 (vívás: 21 győzelem/14 vereség/228 pont, úszás: 2:13.20 perc/284 pont, lovaglás: 293 pont, lövészet-futás: 12:09.50 perc/571 pont)
…21. Guzi Blanka 1322 (11/24/166, 2:19.09/272, 292, 11:48.02/592)
…35. Alekszejev Tamara 1041 (19/16/216, 2:20.98/269, 0, 12:24.07/556)