Schermann Bianka ötödik, Bácskay Csenge hatodik lett Kairóban

Jól szerepeltek a magyar nők a tornászok kairói Világkupáján az ugrás döntőjében, Schermann Bianka ötödik, míg Bácskay Csenge a hatodik pozíciót szerezte meg.

A szerenkénti finálék első napjával folytatódott a kairói Világkupa, a szombati versenynapon Bácskay Csenge és Schermann Bianka volt érdekelt. A Világkupa-szériagyőztes tornász ugráson hatodikként kvalifikált még csütörtökön a legjobbak közé. A Postás SE kiválósága a döntőben megismételte selejtezőbeli teljesítményét a helyezést illetően: 12.649 ponttal a hatodik helyen zárt – számolt be szombaton a magyar szövetség. Schermann Bianka elsőszámú tartalék volt, egy órával a finálé kezdete előtt azonban egy indiai versenyző visszamondta a döntőt, így végül bemutathatta ugrásait a legjobbak között. Schermann végül 12.750 ponttal ötödikként fejezte be a versenyt.

A Vk vasárnap a szerenkénti finálék második napjával zárul, szintén magyar érdekeltséggel. A kétszeres Európa-bajnok Kovács Zsófia gerendán, a kétszeres olimpikon Böczögő Dorina talajon szerepel majd.

Draskóczy Imre, szövetségi kapitány:

Összességében elégedett vagyok a lányokkal. Bácskay Csengével végig telefonos kapcsolatban voltam a verseny előtt és alatt. Abban maradtunk, hogy mivel kisebb bokafájdalma van, az első ugrását, amely a nehezebb, bemutatja, viszont másodiknak egy könnyebb ugrást csinál. Mivel egy nehézelem tanulása közepén tart, ráadásul a bokája sem százszázalékos, és a következő, bakui Világkupára is készülünk, úgyhogy emiatt döntöttünk így. Külön öröm, hogy Schermann Bianka, aki tartalékként kvalifikált a fináléba, végül szerephez jutott, és ötödik lett.

Bácskay Csenge:

Az első ugrásom nagyon jól sikerült, a másodikon egyszerűsítettünk, sajnos csavarnak indult, de szuplé lett belőle. Nem éreztem jónak, de ha csavarok, a dobogó meg lett volna. Nem vagyok csalódott, a körülményekhez képest jól érzem magam. Most Bakura szeretnék koncentrálni.

Schermann Bianka:

Elsőszámú tartalék voltam ugráson, mivel nem egészen úgy sikerült a selejtező, ahogy elterveztem. Szólítás előtt egy órával jelezték, hogy egy indiai visszamondta az ugrást és készüljek. Egyrészt örültem, hogy versenyezhetek, másrészt féltem, hogy hogyan fog sikerülni. Szerintem mindkét ugrásom egész jó lett, es sikerült javítanom a selejtezőbeli hibákat is.

Részletes program, Kairó, Világkupa (helyi idő szerint)

Március 20. szerenkénti döntők 2. nap; 13:00-16:30 (férfiak – ugrás, korlát, nyújtó; nők – gerenda, talaj)