Svédország végzett az ötödik helyen az Eb-n

Svédország végzett az ötödik helyen a női kézilabda Európa-bajnokságon, mivel 37-32-re legyőzte Hollandiát a péntek délutáni helyosztón, Ljubljanában.

Jessica Ryde bravúros védéseire alapozva 13 perc alatt 10-5-re elhúztak a svédek. Az első félidő második felében mindkét csapatnak volt egy 4-0-s sorozata, és a skandinávok a szünetben is öt találattal vezettek. A meccs kétharmadánál még hatgólos előnyben volt Svédország, ekkor azonban megtorpant, amit ellenfele kihasznált, és a 48. percben már 29-28 volt az állás – írta az MTI.

Az egyenlítés nem jött össze a 2019-ben világbajnok hollandoknak, mert a mezőny legjobbjának megválasztott Nathalie Hagman vezérletével a svédek újra elléptek, és a hajrában újra magabiztosan kézilabdáztak.

Hagman mind a kilenc lövését gólra váltotta, Jenny Carlson hét, Jamina Roberts hat, a győri Linn Blohm két alkalommal talált be. A hollandoknál a ferencvárosi Angela Malestein öt góllal zárt. Jessica Ryde 11 védéssel járult hozzá a sikerhez.